هفته سی و دوم لیگ دسته یک؛ جدال سخت در بوشهر بدون کاپیتان و سرمربی

هفته سی و دوم لیگ دسته یک؛ جدال سخت در بوشهر بدون کاپیتان و سرمربی

به گزارش سراج24، هفته سی و دوم رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال کشور با برگزاری هفت دیدار به صورت همزمان پیگیری خواهد شد.

تنها سه هفته به پایان رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور موسوم به لیگ آزادگان باقی مانده و به غیر از چند تیم میانه جدولی، سایر تیم‌ها دغدغه صعود به لیگ برتر و رسیدن به سطح اول فوتبال را دارند یا برای سقوط نکردن به دسته پایین‌تر در تکاپو هستند.

جدال مدعیان در البرز/ مصاف تیم‌های میانه جدولی با قعرنشین‌ها

جدال سخت در بوشهر بدون کاپیتان و سرمربی

در یکی از حساس‌ترین و شاید جذاب‌ترین بازی‌های این هفته، شاهین بوشهر رده دومی میزبان ملوان بندرانزلی خواهد بود. بوشهری‌ها که در بازی هفته گذشته برابر مس رفسنجان تا دقیقه ۸۶ از میزبان خود پیش بودند در نهایت با دریافت گل از روی نقطه پنالتی پیروزی را با تساوی عوض کردند و شانس رسیدن به صدر جدول را از دست دادند و با ۴۸ امتیاز در رده دوم باقی ماندند. شاگردان ویسی با یک امتیاز کمتر و یک بازی بیشتر نسبت به گل گهر صدرنشین در رده دوم قرار دارند و پشت سر خود تیم‌های گل ریحان البرز و آلومینیوم اراک ۴۵ امتیازی را می‌بینند که منتظر لغزش این تیم برای تصاحب جایگاه آن‌ها در جدول هستند. ملوان نیز با پیروزی در بازی هفته پیش برابر آلومینیوم اراک، با شرایط خوبی پا به این بازی می‌گذارد. انزلی چی‌ها در این بازی پژمان نوری کاپیتان سابق خود را نه در زمین بلکه برای نخستین بار روی نیمکت این تیم خواهند دید. محمد احمدزاده سرمربی ملوان در پی اعتراضات شدید به داوری در جریان بازی با آلومینیوم از نیمکت این تیم اخراج شد و به دلیل محرومیت، مقابل شاهین شهرداری بوشهر نمی‌تواند روی نیمکت ملوان بنشیند. علاوه بر احمدزاده، شهاب زندی، مهدی هاشمی و محمد حسین پور سه بازیکن ملوان هستند که به علت مصدومیت، در این بازی غایب خواهند بود.

جدال مدعیان در البرز/ مصاف تیم‌های میانه جدولی با قعرنشین‌ها

تعبیر یک رویا

آبی پوشان سیرجانی که تا اینجای کار نتایج خوبی را کسب کرده اند برای قطعی کردن صعودشان به لیگ برتر باید چند گام باقی مانده را محکم بردارند و با کسب نتایج لازم از سه بازی باقی مانده بدون، اما و اگر و فارغ از نتایج دیگر مدعیان رویای صعود را محقق سازند. گل گهر با وجود توقف در بازی خارج از خانه برابر بادران، ۴۹ امتیازی شد و جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کرد. در آن سو فجر سپاسی که در این فصل عملکرد خوبی داشته و با ۲۷ امتیاز در رده هفتم جدول جای دارد نه از شانسی برای صعود به لیگ برتر برخوردار است و نه بیمی از سقوط به دسته پایین‌تر دارد. برخلاف گل گهر که به دلیل حفظ جایگاه خود در صدر جدول با استرس خاصی به مصاف حریفان می‌رود با خیالی آسوده‌تر در این بازی حاضر خواهد شد. فجر شهید سپاسی هفته گذشته دست به کار بزرگی زد و سرخپوشان پاکدشت را که یکی از مدعیان صعود به شمار می‌رود را با نتیجه ۴ بر ۲ در خانه این تیم درهم کوبید تا فاصله شاگردان پاشازاده با صدر جدول بیشتر و امید این تیم برای صعود به لیگ را کمرنگ کند.

این بازی با قضاوت علی بای و به میزبانی فجر سپاسی برگزار خواهد شد.

جدال مدعیان در البرز/ مصاف تیم‌های میانه جدولی با قعرنشین‌ها

دوئل مدعیان در کرج

تقابل تیم‌های سرخپوشان پاکدشت و گل ریحان البرز بدون شک حساس‌ترین بازی این هفته با توجه به جایگاه تیم‌ها در جدول است. مهدی پاشازاده سرمربی سرخپوشان در شرایطی برای پنجمین بار در این بازی روی نیمکت این تیم خواهد نشست که در چهار تجربه قبلی، به ۲ تساوی، یک برد و یک باخت دست یافته بود. همچنین در بازی آخر مقابل فجر سپاسی، در خانه متحمل شکست سنگینی شد که باعث تنزل رتبه این تیم تا رده پنجم جدول شد. هم اکنون سرخپوشان پاکدشت از ۲۷ بازی خود ۴۳ امتیاز کسب کرده و با توجه به نتایج ضعیفی که در بازی‌های اخیر گرفته است باید در سه بازی باقی مانده درصدد جبران امتیازات از دست رفته باشد تا با لغزش‌های احتمالی چهار تیم بالای جدولی، راه رسیدن به صدر جدول و صعود به لیگ برتر را هموار کند.

گل ریحان البرز نیز با ۲ امتیاز برتری نسبت به سرخپوشان در رده سوم جای گرفته است. جایگاه ۲ تیم در جدول به گونه‌ای است که باخت در این بازی برای هر کدام از ۲ تیم می‌تواند به بهای عقب افتادن از کورس قهرمانی و از دست رفتن فرصت رسیدن به سطح اول فوتبال کشور باشد.

جدال مدعیان در البرز/ مصاف تیم‌های میانه جدولی با قعرنشین‌ها

خطر سقوط بیخ گوش شاگردان فریسات

بادران تهران که در مصاف با گل گهر، این تیم را متوقف کرده بود اکنون با ۳۷ امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد و از آن دسته تیم‌هایی است که نگرانی بابت صعود نکردن به لیگ برتر یا سقوط به دسته پایین‌تر ندارد، اما تیم شهرداری ماهشهر با سرمربیگری عزیز فریسات و با ۱۰ امتیاز اختلاف نسبت به بادران و ایستادن در قعر جدول، بیشتر ازسایر تیم‌ها خطر سقوط را احساس می‌کند و برای جدا شدن از قعر جدول به سه امتیاز این دیدار خانگی نیاز اساسی دارد.

جدال مدعیان در البرز/ مصاف تیم‌های میانه جدولی با قعرنشین‌ها

فرار از تساوی با برد خانگی مقابل قشقایی

هر چند خونه به خونه با تساوی در بازی برابر نود ارومیه یک پله صعود کرد و با ۲۵ امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار گرفت، اما شاگردان میثاقیان می‌دانند که این تیم تا قعر جدول تنها سه امتیاز فاصله دارد و باید در سه بازی باقی مانده نوار تساوی‌های متوالی خود را پاره کنند و به پیروزی برسند. بازی این تیم برابر قشقایی میانه جدولی در استادیوم هفت تیر بابل و به قضاوت رضا مهدوی برگزار خواهد شد.

جدال مدعیان در البرز/ مصاف تیم‌های میانه جدولی با قعرنشین‌ها

برد، تنها راه نجات شاگردان بیاتلو

نود ارومیه از دیگر تیم‌های قعرنشین است که با ۲۸ امتیاز در رده دوازدهم قرار دارد و در پنج بازی آخر فقط پنج امتیاز کسب کرده است، مس رفسنجان نیز با ۳۳ امتیاز در رده دهم جای گرفته است.

دیدار بین این ۲ تیم در ورزشگاه تختی ارومیه برگزار می‌شود و یاسر همرنگ قضاوت این بازی را بر عهده دارد.

جدال مدعیان در البرز/ مصاف تیم‌های میانه جدولی با قعرنشین‌ها

پیروزی برابر مس، تنها راه فرار از قعر جدول

تیم شهرداری تبریز با کسب ۲۵ امتیاز در رده چهاردهم قرار گرفته است. شاگردان حیدر جعفری در پنج بازی گذشته خود تنها ۲  امتیاز به دست آورده اند و در کنار تیم‌های کارون اروند خرمشهر، شهرداری ماهشهر و خونه به خونه بابل یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های سقوط به دسته دوم به شمار می‌روند. شهرداری تبریز در بازی هفته گذشته میزبان شهرداری ماهشهر بود و در پایان با نتیجه ۳-۳ برابر این تیم متوقف شد. در طرف دیگر مس کرمان با ۳۳ امتیاز در رده دهم جدول ایستاده است و شانسی برای رسیدن به رتبه‌های بالای جدول ندارد. تبریزی‌ها در بازی‌های خارج از خانه اصلا آمار خوبی ندارند و فقط یکبار برابر مس رفسنجان پیروز شدند. شهرداری تبریز برای فرار از جمع تیم‌های ته جدولی باید مس کرمان را در ورزشگاه باهنر کرمان شکست دهد.

تیم‌های کارون اروند و آلومینیوم اراک این هفته استراحت خواهند داشت و در دیدار‌های هفته بعد، به ترتیب به مصاف قشقایی و بادران خواهند رفت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سقوط آبی‌های خوزستان به لیگ آزادگان

0 نظر

ارسال نظر

capcha