منصوریان: افتخار می کنیم که امانت دار سبزپوشان هستیم

منصوریان: افتخار می کنیم که امانت دار سبزپوشان هستیم

به گزارش سراج24، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره پیروزی تیمش برابر تیم پیکان اظهار کرد: در ابتدا اعیاد شعبانیه را تبریک می‌گویم و از خداوند منان می‌خواهم فشاری که بر روی مردم کشورمان در جنوب، مرکز و شمال کشور  آمده است هر چه سریعتر مسیر خوبشان را پیدا کنند و به آرامش برسند. به طور طبیعی می‌دانستیم این بازی برای ما سخت خواهد بود و مجاب هستیم با توجه به اینکه برنامه لیگ برای همه تیم‌ها فشرده است طبق همین برنامه لیگ بدون بهانه  بازی کنیم و مسیرمان را با جوانانمان ادامه بدهیم. ما امروز در ترکیب خود ۸ تغییر داشتیم و این اجازه را جوانان و بازیکنان بزرگ به ما می‌دهند و نزدیک به ۲۴ بازیکن آماده داریم و یکی از سخت‌ترین کار‌های ما انتخاب ۱۸ نفر بازیکن است.

برخورد بازیکنان جوان 2 تیم در نتیجه بازی تعیین کننده بود 

او ادامه داد: از بازیکنانمان تشکر می‌کنم و آنچه که در کار‌های ترکیبی خواسته بودیم با یک ضربه توانستیم نتیجه بازی را برای خودمان حفظ کنیم. تیم حسین فرکی هم فوق العاده خوب بازی می‌کرد و آن‌ها نیز زحمت کشیدند و بازی پایاپایی بود و با توجه به موقعیت ۲ تیم در جدول،  این دیدار نمی‌توانست بیش از یک گل داشته باشد. به حسین فرکی مربی ام خسته نباشید می‌گویم و امیدوارم در ادامه بازی‌ها مسیرشان را هموارتر بروند. حسین فرکی هم چند بازیکن جوان در زمین مسابقه گذاشته بود و امروز برخورد بازیکنان جوان ۲ تیم در نتیجه بازی تعیین کننده بود.  

ما ترکیب اصلی در بازی ها نداریم 

منصوریان درباره اینکه به علت بازی با پرسپولیس در هفته بعد به برخی از بازیکنانش بازی نداده است و نبود مطهری در زمین بازی گفت: ما مبحث ترکیب اصلی را از تیم خود جدا کردیم و نزدیک به ۱۱ هفته است که ما ترکیب اصلی نداریم و مربی با ایده خود جلو می‌رود و برخی از دوستان ۱۱ بازیکن اصلی دارند و چند بازیکن در طول فصل تغییر می‌دهند، اما من اعتقاد دارم امنیت شغلی در همه پست‌ها از بین برود و بتوانیم رشد تیم را ببینیم و وقتی امنیت شغلی از بین می‌رود کل تیم رشد می‌کند. ممکن بود با همین ترکیب به مصاف الوصل برویم و با همین ترکیب هم جلوی پدیده بازی کردیم و ما ترکیب اصلی نداریم و یکی، ۲ بازیکن بزرگ داریم که سرآمدشان قاسم حدادی فر هست و سعی می‌کنیم با حفظش و ریکاوری خوبش بقیه بازیکنان را در کنار او قرار بدهیم و ۲، ۳ بازیکن هستند که در ترکیب اصلی ما می‌مانند و امروز رشید مظاهری که به واقع یکی از ۳ ستاره دروازه بانی کشورمان است و فارغ از اینکه در جام جهانی بوده است.   امروز شما دیدید محمد باقر صادقی برگ برنده ما در زمین بود و این مایه افتخار ذوب آهن است که در همه پست‌ها می‌تواند بازیکن خوب داشته باشد.  

 منصوریان بیان کرد: از طرف دیگر معراج اسماعیلی را هم به عنوان دروازه‌بان تیم ملی امید داریم. همه بازیکنان ما بسیار خوب و با کیفیت هستند. جوانان ما خیلی خوب کار می‌کنند. به نظر من بین بازیکن تاپ لیگ و جوانترین بازیکن لیگ خیلی فاصله نیست. تنها تغییری که می‌تواند باعث تفاوت بازیکنان شود انجام تمرین بیشتر است. ترکیب اصلی برای ما تعریف خاصی ندارد. اگر  یک مربی به رختکن ما برود و به صورت تصادفی یازده بازیکن را به میدان بفرستد می‌تواند نتیجه مدنظرش را بگیرد.   

ارسلان مطهری به علت فشردگی مسابقات بازی نکرد 

سرمربی ذوب آهن درباره  غیبت ارسلان مطهری، بیان  کرد:  ارسلان کاملا سالم بود، اما به خاطر فشردگی مسابقه‌تمان بازی نکرد. مطهری، نیما طاهری و حمید ملکی را در بازی نداشتیم. حبیب زاده امروز به جای مطرهی بازی کرد و جزء بهترین‌ها بود. اینکه در تیم ما امنیت شغلی در پست‌ها وجود ندارد نیاز فوتبال ایران است. این مسئله که همه بازیکنان شانس بازی دارند اتفاق بسیار خوبی برای تیم‌مان است.

منصوریان درباره  دیدار با پرسپولیس و تراکتورسازی، گفت: با پرسپولیس و تراکتورسازی که در کورس هستند بازی داریم. ما به دنبال ایجاد موقعیت خوب برای خودمان در جدول هستیم. رقیب اصلی ما فولاد و سایپا برای رتبه ششم جدول هستند. آن‌ها تیم‌های بسیار خوبی دارند. امیدوارم هر تیمی که لیاقت دارد قهرمان شود. ما حساسیتی در این مورد نداریم. نتیجه امروز پرسپولیس هم تنور لیگ را داغ‌تر کرد. لیگ امسال شبیه به لیگ سال ۹۳ است که ما با ذوب آهن، سپاهان و تراکتورسازی در کورس بودیم. باید کیفیت لیگ را بالا ببریم. تلاش خودمان را می‌کنیم. این افتخار را داریم که امانت دار  سبزپوشان هستیم. الان تیم شرایط خوبی دارد و دلیل اصلی آن هم حضور سعید آذری است که حمایت خوبی از تیم می‌کند. دغدغه پشت سرمان را نداریم. خیالمان تخت است که ایده‌های نیمکت تیم حامی مثل آذری دارد. از اطمینان مجموعه ذوب آهن متشکر هستم. مهمترین بازی پیش روی ما دیدار با الوصل است. با همه تیم‌ها با تمام توان بازی می‌کنند. مسیر خودمان را می‌رویم و شرافت کاری مان برای ما اهمیت زیادی دارد.

او  درباره وضعیت ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: اگر تیم‌مان صعود کند این شانس را داریم تا یک تیم آماده را در مرداد ماه راهی مسابقات کنیم. رویایی فکر نمی‌کنیم. اگر به عنوان سر گروه صعود کنیم شرایط برایمان خوب است. برای تیم ما که یک جمعیت خاص حامی‌مان هست کار بسیار سخت است. اولین هدف ما این است که در پلی اف موفق شویم. در مرحله حذفی کار بسیار سخت است. بازی سختی با حریف عربستانی در مرحله گروهی داریم. هر چه لیگ قهرمانان پیش می‌رود کار سختتر می‌شود. حریفان ما ستاره‌های بزرگی می‌خرند و گاهی شما می‌بینید ستاره حریف ۷۵ میلیارد قیمت دارد. در حال حاضر هدف اصلی ما صعود از مرحله گروهی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

خداحافظی مظاهری از ذوب آهن واکنش این باشگاه را به همراه داشت

علی منصور در ذوب آهن می ماند

دلیل لغو دیدار ذوب آهن و النصر چه بود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha