عزت‌الله یوسفیان ملا:

اگر سپاه نبود شر داعش تا اروپا می‌رسید و بسیاری از کشورها متلاشی می‌شدند

اگر سپاه نبود شر داعش تا اروپا می‌رسید و بسیاری از کشورها متلاشی می‌شدند

عزت‌الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص تروریستی نامیدن سپاه پاسداران توسط آمریکا گفت: هر کشوری در دنیا حق دارد برای حفظ مرزها و موجودیت نظام خود نیروی نظامی داشته باشد. جمهوری اسلامی هم بر این قاعده دارای دو نیروی نظامی است. مطابق قانون اساسی که در آغاز جمهوری اسلامی توسط نمایندگان مجلس تصویب شد، سپاه پاسداران در کنار ارتش وظیفه‌ی حفظ و برقراری امنیت کشور را عهده‌دار شد.

وی ادامه داد: در حالی که سپاه مانند همه‌ی جریان‌های نظامی دیگر در کشورهای مختلف تلاش خود را برای حفظ مرزهای نظام و برقراری امنیت ملی به کار گرفته است، کشوری از آن سوی دنیا بدون هیچ دلیل و برهانی این نیروی نظامی را که با همه‌ی کشورهای دنیا در حال تعامل است، تروریستی اعلام می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: در دنیا همه دیدند که اگر نیروهای سپاه نبودند، عراق و بسیاری از کشورهای دیگر متلاشی می‌شدند و شر داعش تا اروپا می‌رسید. آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند سهم نیروهای نظامی‌شان در مبارزه با داعش در قیاس با سپاه پاسداران بسیار ناچیز است. آن‌ها می‌دانند در هر نقطه از دنیا که بحث مبارزه با تروریست پیش آمد، سپاه به صورت داوطلبانه مقابل همه‌ی دشمنان و تروریست‌ها ایستاد.

وی افزود: با علم به این مسائل علت این تصمیم احمقانه که سپاه را در لیست تروریست‌های بین‌المللی قرار دهند، چیزی جز عصبانیت نیست. آن‌هایی که روزی حامی تروریست بودند و امروز شاهد شکست دست‌پرورده‌های خود مقابل سپاه پاسداران هستند امروز عصبانی‌اند. آمریکا از روی بغض و عداوت نیروهایی را که در طول چهل سال از دل یک جامعه شکل گرفته‌اند تروریست اعلام می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: این مسئله کاملا از لحاظ حقوقی قابل پیگیری است و حتی حق این را داریم که علیه آن‌ها مقابله به مثل کنیم. در عرف و عادت بین‌المللی تاکنون سابقه نداشته که کشوری نیروهای حامی امنیت یک کشور دیگر را تروریست تلقی کند. تروریست آن‌هایی هستند که خانه‌ی مردم را خراب می‌کنند و کودکان را می‌کشند و هزینه‌ی حمایت از این افراد را می‌پردازند.

وی بیان کرد: آمریکا به یاد آورد که سپاه ریگی را چگونه از آسمان به زمین نشاند و دستگیر کرد. همان فردی که حتی نیروهای نظامی آمریکا را هم به قتل می‌رساند و سایه‌ی شر او بر کشورهای منطقه سایه افکنده بود. آیا آن‌ها فراموش کردند که سپاه چطور این شر را از کشورهای منطقه و نیروهای آمریکایی دور کرد؟

یوسفیان ملا خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها مدعی هستند ارتش آلمان میلیون‌ها یهودی را به قتل رسانده است. با این حال آیا تا به امروز ارتش آلمان را تروریستی اعمال کرده‌اند؟ پس می‌توان متوجه شد، ضعف آمریکایی‌ها در برابر قدرتمندی سپاه پاسداران آن‌ها را عصبانی کرده و باعث شده تا این تصمیم احمقانه را بگیرند.

انتهای پیام/ 

اخبار مرتبط

صبح نزدیک است و خدا خلف وعده نمی‌کند

یکی از راهبردهای دفاعی ما هدف قراردادن ناوهای دشمن با موشک بالستیک است

جهاد حاج قاسم تنها در میدان جنگ نبود

0 نظر

ارسال نظر

capcha