تمامی میادین پیاز را با قیمت ۷۲۰۰ تومان می‌فروشند

تمامی میادین پیاز را با قیمت ۷۲۰۰ تومان می‌فروشند

به گزارش سراج24،  این روز‌ها قیمت پیاز به جمع میوه‌ها پیوسته و حتی از قیمت میوه‌هایی مانند موز که روزگاری در کمتر خانه‌ای یافت می‌شد هم بالاتر زده است.

در حالی که میوه فروشان سطح شهر پیاز را با قیمتی در حدود ۱۳ هزار تومان به فروش می‌رسانند و این قیمت شرایط تهیه آن را برای بسیاری از خانواده‌ها دشوار کرده است، سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران اعلام کرده است که برای حمایت از مردم، پیاز را در میادین میوه و تره بار به قیمت ۷۲۰۰ تومان به فروش می‌رساند.

خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان که برای بررسی این موضوع به تعدادی از میادین میوه و تره بار مراجعه کرد، در هیچ کدام از میادین موفق به پیدا کردن حتی یک عدد پیاز هم نشد.

سعید راد مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، گفت: از صبح تا ظهر پیاز داشتیم و در همه میادین میوه و تره بار آن را به فروش رساندیم.

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با بیان اینکه در حال حاضر به خاطر افزایش قیمت پیاز، صادرات آن ممنوع شده است، اظهار کرد: در حال حاضر تمامی میادین پیاز را با قیمت ۷۲۰۰ تومان می‌فروشند.

وی با بیان اینکه کمبود عرضه موجب اتمام زود هنگام پیاز در میادین شد، افزود: سعی داریم تا هر چه سریع‌تر پیاز را به میادین برسانیم، چون نمی خواهیم قیمت از یک حد معینی بالاتر برود.

در همین خصوص چند نفر از غرفه داران میادین میوه و تره بار روز گذشته، گفتند: از صبح تا حالا حتی یک عدد پیاز هم وارد میادین نشده است.

مشاهدات عینی خبرنگار ما و همچنین اظهارت صریح غرفه داران نشان می‌دهد، مدیرعامل سازمان میادین از وضعیت دقیق میادین و کمبود‌های آن اطلاع دقیقی ندارد و گزارشاتی که در خصوص وضعیت میادین ارائه می‌شود، منطبق با واقعیت میادین نیست.

راد در بخشی دیگر از گفتگوی خود این نوید را داد که تا روز ۵ اردیبهشت، مشکل قیمت پیاز فروکش می‌کند، زیرا که پیش بینی می‌شود مسیر‌هایی که دچار آب گرفتگی شده‌اند تا آن زمان باز شوند و از دزفول پیاز آورده شود.

با این پیش بینی شهروندان تهرانی دو راه بیشتر ندارند، یا باید پیاز را با قیمتی فراتر از قیمت موز از سطح شهر تهیه کنند و یا باید تا ۵ اردیبهشت صبر کنند تا اگر دوباره بارندگی و آب گرفتگی نشد و کامیون‌های حامل پیاز سر تاریخ مقرر به تهران رسیدند، در آن موقع پیاز را با قیمت فروکش کرده، خریداری کنند.

در حال حاضر سازمان میادین میوه و تره بار به منظور کنترل قیمت گوشت به راهکار ارائه گوشت در ازای کارت ملی رو آورده است و گوشت تنظیم بازار را به صورت سهمیه بندی بین شهروندان توزیع می‌کند، باید دید که اگر قیمت پیاز همچنان به صورت افسار گسیخته در سطح بازار بتازد، آیا سازمان میادین اقدام به توزیع پیاز تنظیم بازار به صورت سهمیه بندی می‌کند یا خیر.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

پالایش نفت خام راهکار اساسی عبور از تحریم نفتی

میزان تورم کالاهای وارداتی ۱۱۱.۴ درصد اعلام شد

قیمت سیب زمینی با ممنوعیت صادرات روند کاهشی به خود گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha