محصص:

نباید این انتظار را به جامعه منتقل کنیم که تیم بانوان ما در رقابت با فیلیپین و تایپه صدرنشین شود

نباید این انتظار را به جامعه منتقل کنیم که تیم بانوان ما در رقابت با فیلیپین و تایپه صدرنشین شود

به گزارش سراج24،  به نقل از  فدراسیون فوتبال، مرتضی محصص رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال پس از پایان مرحله مقدماتی رقابت‌های فوتبال مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ در رده بانوان و شکست تیم ملی ایران برابر چین تایپه گفت: به عقیده من این مسابقه و خصوصا نیمه دوم آن نقطه عطفی برای فوتبال بانوان ما بود. بدون توجه به نتیجه باید بگویم در کل تاریخ فعالیت تیم ملی بانوان شاهد چنین کیفیتی نبوده ایم و عملکرد اعضای تیم به واقع من را شگفت زده کرد. فراموش نکنیم که پین تایپه تیم خوبی است. البته نمی‌توانیم بگوییم از قدرت‌های برتر فوتبال آسیاست، اما قطعا حریف خوب و قدرتمندی برای ما بود در حالی که نیمه دوم جریان بازی را به طور کامل در اختیار داشتیم، موقعیت خلق می‌کردیم و با نظم و برنامه بازی می‌کردیم، زیر توپ نمی‌زدیم که این‌ها نشان دهنده پیشرفت چشمگیر فوتبال ما در رده بانوان است. بر همین اساس می‌گویم به زودی نوبت صعود ما خواهد رسید و آینده‌ای طلایی برای این تیم می‌بینم.
رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال اضافه کرد:دو نقطه ضعف در عملکرد ملی پوشان دیدم که اول عدم استفاده مناسب از موقعیت‌ها و دوم عدم تخریب بازی حریف بود. اما در مجموع عملکرد ملی پوشان کاملا رضایتبخش بود و می‌خواهم به اعضای کادر فنی، همینطور آقای عبدی و کلیه بازیکنان تیم تبریک بگویم که چنین نمایش موفقی داشتند. شخصا باور نمی‌کردم که این همان تیم بانوان قبلی ماست چرا که تحول در نمایش و عملکرد تیم به خوبی دیده می‌شد.
محصص همچنین اظهار داشت: سطح انتظارات باید معقول و منطقی باشد. نباید این انتظار را به جامعه منتقل کنیم که تیم بانوان ما در رقابت با فیلیپین و تایپه صدرنشین شود. باید از شرایط واقعی موجود در فوتبال بانوان آسیا شناخت کافی داشته باشیم. زمان صعود ما هم می‌رسد، اما به شرط آنکه روند خوب خودمان و این پیشرفت مطلوب را دنبال کنیم. به نظر من این وجود این تیم نشان داد که صعود به مراحل نهایی و حتی مسابقات جام ملت‌ها و المپیک دور از دسترس نیست. به عقیده من اگر با توجه به این کیفیت استعدادیابی مناسبی هم در سطح بانوان داشته باشیم بدون تردید به یکی از قدرت‌های برتر فوتبال آسیا تبدیل می‌شویم. از اینجا به بعد کار ما اهمیت بیشتری دارد. اینکه این تیم را رها نکنیم، برنامه‌های آماده سازی و بازی‌های دوستانه به شکل مداوم برگزار شد و ساختار تیمی خودمان را به خوبی حفظ کنیم تا در مسابقات بعدی گام بزرگ تری به سوی موفقیت برداریم. به عقیده من می‌توانیم از ظرفیت خوب تیم جوانان هم استفاده کنیم و به عملکرد موفق این تیم هم در مرحله بعدی مسابقات قهرمانی آسیا امید داریم. هرچند رقابت با تیم‌های کره جنوبی و ویتنام در این مرحله آسان نیست، اما امیدوارم این تیم هم پیشرفت قابل توجهی داشته باشد و به تقویت تیم ملی فوتبال بانوان در آینده نزدیک کمک کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

محصص: از عملکرد دختران جوان راضی هستم

مشکلات مالی تمرکز را از بازیکنان گرفته است

اعلام اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان

0 نظر

ارسال نظر

capcha