محمدصادق کوشکی:

اعلام تروریستی بودن سپاه توسط آمریکا اعلام جنگ علیه ایران است

اعلام تروریستی بودن سپاه توسط آمریکا اعلام جنگ علیه ایران است

محمدصادق کوشکی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و تحلیل‌گر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص قرار دادن نام  سپاه پاسداران در لیست تروریست‌های بین‌المللی توسط آمریکا گفت: این‌که آمریکایی‌ها نهایت کینه را نسبت به سپاه بروز می‌دهند یک امر طبیعی است و نشان می‌دهد سپاه به وظایف خود در پاسداری از ملت و انقلاب اسلامی در مقابل شیطان بزرگ درست عمل کرده است. اگر آمریکایی‌ها موضع ملایمی نسبت به سپاه داشتند باید نگران می‌شدیم. این عمل باید باعث افتخار پاسداران باشد که شیطان بزرگ از آن‌ها عصبانی است.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی ادامه داد: بافت کنگره آمریکا به صورتی بود که دموکرات‌ها مخالف این اقدام بودند اما در نهایت این تصمیم گرفته شد و قطعا مخالفین انجام این عمل می‌دانند که تروریستی نامیدن سپاه چه عواقب بدی برای آن‌ها خواهد داشت. البته این به معنی ملایم و متعادل بودن دموکرات‌ها نسبت به سپاه پاسداران نیست. هر دو جریان حاکم بر آمریکا به شدت از عملکرد سپاه نگران و خشمگین هستند اما راه و روش بروز این کینه‌ها در هر یک متفاوت است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران بیان کرد: نظامیان آمریکایی بارها و بارها در آب‌های خلیج فارس، خاک عراق و سوریه و سایر موقعیت‌های دیگر جدیت و اراده‌ی نیروهای سپاهی را سنجیده‌اند و می‌دانند این اقدام دولت آمریکا اصلا به صلاح امنیت نیروهای آمریکایی نخواهد بود.

وی افزود: دموکرات‌ها و نظامیان آمریکا بیشتر از جمهوری‌خواهان، عواقب و آسیب‌های اجرای این طرح را می‌دانند و تلاش می‌کنند با روش‌های هوشمندانه‌تری سپاه را تحت فشار قرار دهند. اما جمهوری‌خواهان دشمنی خود را با این‌گونه اقدامات آشکار می‌کنند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی اظهار داشت: اعلام تروریستی بودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط آمریکا به این معناست که سپاه، هدف ارتش آمریکاست و این موضوع به نوعی اعلام جنگ به ایران است و قطعا سپاه نهادی نیست که در مقابل این رفتارها دست روی دست بگذارد. سایر نیروهای مسلح کشور هم در کنار ملت در مقابل این اقدامات سکوت نمی‌کنند تا فداکارترین فرزندان این کشور از سوی آمریکا تروریست تلقی شوند.

کوشکی تاکید کرد: اعمال این‌گونه فشارها تاثیر منفی بر فعالیت‌ها و عملکردهای سپاه نخواهد داشت. سپاه از گذشته شاهد اعمال فشارهایی به این شکل بوده است. این اقدام آمریکا، سپاه را در جهت پیشبرد اهداف خود برای حفظ امنیت و اقتدار ملت و نظام قدرتمندتر و مصمم‌تر خواهد کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ترامپ به دنبال جلب توجه برای انتخابات آینده است. سایر اقدامات او از جمله امضا پذیرش جولان به عنوان خاک رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس هم در راستای تبلیغات انجام شده است. به نظر می‌رسد علت این رفتارهایی که از او دیده می‌شود تنها در جهت تبلیغات و مقابله با رقبای انتخابی آینده‌اش باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کشورهای تحت تحریم به‌ دنبال دریافت "دانش خنثی‌سازی تحریم" از ایران هستند

تا چند سال آینده از رژیم جعلی صهیونیستی آثاری باقی نخواهد ماند‌

گفت‌و‌گوی وزیر خارجه قطر و نماینده آمریکا در امور ایران درباره توافق هسته‌ای

0 نظر

ارسال نظر

capcha