حسن هانی‌زاده:

امنیت نظامیان آمریکا در عراق و افغانستان تامین نخواهد شد

امنیت نظامیان آمریکا در عراق و افغانستان تامین نخواهد شد

حسن هانی‌زاده کارشناس امور بین‌الملل در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی اقدام آمریکا جهت تروریستی نامیدن سپاه پاسداران گفت: اقدام آمریکا در رابطه با قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریست‌های بین‌الملل یک اقدام ماجراجویانه‌ای است که پیامدهای خطرناکی برای منطقه و جهان خواهد داشت. سپاه پاسداران یک سازمان نظامی است که جایگاه ممتازی در قانون اساسی ایران دارد. خدمات سپاه در طول سالیان گذشته در زمینه‌های نظامی و امنیتی در سطح بین‌الملل بر کسی پوشیده نیست و دنیا شاهد است که سپاهیان در مبارزه علیه تروریست‌هایی که در خاک عراق و سوریه بودند، از خود فداکاری نشان دادند.

وی ادامه داد: امروز همه‌ی افکار عمومی در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که مثلث صهیونیستی، آمریکایی و سعودی سپاه را مانع فعالیت‌های توطئه‌آمیز خود دیدند و دشمنی خود را با سپاه آشکار کردند. به نظر می‌رسد با اجرای این طرح تمام نیروهای آمریکایی منطقه در خطر خواهند بود و هیچ امنیتی برای آن‌ها متصور نخواهد بود.

این کارشناس تصریح کرد: آمریکایی‌ها سعی می‌کنند از طریق قرار دادن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی مانع تحرک سپاه جهت مقابله با گروه‌های تروریستی شوند. آمریکا در طول هشت سال گذشته با کمک عربستان و رژیم صهیونیستی هزینه‌های زیادی جهت تغییر ساختار خاورمیانه متحمل شده است و عربستان سعودی به تنهایی 60 میلیارد دلار در سوریه و عراق برای کمک به تروریست‌ها هزینه کرده است.

وی افزود: آمریکایی‌ها گروه‌های تروریستی را تحت آموزش خود درآوردند اما حضور قدرتمندانه‌ی سپاه همه‌ی برنامه‌‌ها و توطئه‌های ان‌ها را بهم ریخت و اکنون با انجام این‌گونه اقدامات سعی می‌کنند این نهاد مردمی را منزوی کنند و مانع فعالیت سپاه شوند.

این کارشناس اظهار داشت: آمریکایی‌ها فراموش کرده‌اند که ایران گزینه‌های زیادی در پیش روی خود دارد و می‌تواند آسیب‌های جدی به نیروهای آمریکایی وارد کند. یکی از ابزارهای گوناگونی که ایران در دست دارد نیروهای مردمی حاضر در منطقه است که حامی ایران و سپاه هستند.

هانی‌زاده در ادامه گفت: اولین فشاری به نیروهای آمریکایی وارد از افغانستان و عراق وارد می‌شود و قطعا امنیت آن‌ها در افغانستان تامین نخواهد شد. در عراق هم اگر نیاز باشد مراجع عظام دستور حمله به نیروهای آمریکایی را صادر و آن‌ها خواهند دید که مردم عراق چطور به نیروهای نظامی‌شان آسیب‌های سخت و جدی وارد می‌کنند.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

سردار حاجی زاده: عهد بسته‌ایم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم

استراتژی مسلم سپاه فتح عرصه‌های مدرن فناوری است

آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای راهبردی و رونمایی از تجهیزات حوزه چک و خنثی‌سازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha