افزایش تولید رانت ناشی از اختلاف قیمت گوشت را از بین می‌برد

افزایش تولید رانت ناشی از اختلاف قیمت گوشت را از بین می‌برد

به گزارش سراج24، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ محمدرضا کلامی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار با اشاره به واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی، گفت: هدف این مصوبه هیئت وزیران، جلوگیری از کاهش تولید گوشت قرمز در داخل کشور و ایجاد انگیزه برای افزایش تولید از سوی تولیدکنندگان سنتی و صنعتی دام بود که رانت ناشی از اختلاف قیمت گوشت را از بین می‌برد.

کلامی در عین حال تحقق اهداف سیاست جدید دولت را منوط به اجرای اقداماتی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، از جمله واردات دام مولد و بره پرواری و توزیع آن بین تولیدکنندگان صنعتی و سنتی دانست.

وی افزود: با اجرای این سیاست از سوی وزارت جهاد کشاورزی، مقادیر تولید و عرضه دام در بازه زمانی ۶ ماهه پیش روز به تعادل می‌رسد و حتی با افزایش عرضه، قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

کلامی با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی هر شرکت صلاحیت‌دار می‌تواند گوشت با ارز نیمایی وارد کشور کند، گفت: در این بین وزارت کشور، مرزبانی‌ها، گمرک و سایر دستگاه‌ها مسئول در حوزه قاچاق باید اقدامات خود در حوزه قاچاق دام را تشدید کنند تا با مشکل خروج دام زنده و در نتیجه کاهش عرضه داخلی مواجه نشویم.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

جدیدترین قیمت گوشت قرمز در بازار

جزئیات نرخ کالاهای اساسی سبد خانوار / حبوبات و گوشت قرمز گران شد

رانت یک واردکننده با ارز ۴۲۰۰ به اندازه یارانه کل مردم ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha