قیمت هر اونس طلا به ۱۳۰۱ دلار و ۵۰ سنت رسید

قیمت هر اونس طلا  به ۱۳۰۱ دلار و ۵۰ سنت رسید

به گزارش سراج24، به نقل از رویترز، در حالی که انتشار آمار‌های قوی از بازار کار آمریکا موجب افزایش اشتهای سرمایه گذاران نسبت به ریسک پذیری شده است و در حالی که بازار‌ها در انتظار انتشار صورت مذاکرات نشست ماه مارس فدرال رزرو هستند، قیمت طلا امروز رشد داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۶ درصد افزایش به ۱۳۰۱ دلار و ۵۰ سنت رسید.

به دنبال انتشار آمار‌های قوی از بازار کار آمریکا و در عین حال پیش بینی اعمال سیاست‌های محرک اقتصادی بیشتر از سوی چین، ارزش سهام در بازار‌های آسیایی امروز شاهد رشد بود.

نرخ رشد اشتغال آمریکا در ماه مارس از پایین‌ترین رقم ۱۷ ماه گذشته فاصله گرفت و نگرانی‌ها از پایین آمدن حجم فعالیت‌های اقتصادی را کمتر کرد. اما افت روند رشد دستمزد‌ها نشان داد که تصمیم فدرال رزرو مبنی بر عدم افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری چندان غیرعاقلانه نبوده است.

صورت مذاکرات نشست ماه مارس فدرال رزرو آمریکا قرار است روز چهارشنبه منتشر شود.

مذکاره کنندگان چینی و آمریکایی روز جمعه آخرین دور مذاکرات خود را پایان دادند و قرار است برای دستیابی به یک توافق تجاری و پایان دادن به جنگ تعرفه‌ها این هفته نیز با هم دیدار کنند.

حزب کارگر انگلیس روز جمعه اعلام کرد، مذاکرات با دولت در مورد طرح برگزیت پیشرفتی به دنبال نداشته است. رهبران اتحادیه اروپا گفته اند ترزا می‌نخست وزیر نتوانسته آن‌ها را در مورد به تاخیر انداختن برگزیت قانع کند. موعد از پیش تعیین شده خروج انگلیس از اتحادیه اروپا این هفته فرا می‌رسد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نرخ طلا و سکه در ۲۵ خرداد ۹۸

تغییر میانجی‌گری به نفع ایران؟

دوگانگی انتظارات در بازار نفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha