جواد کریمی قدوسی:

اگر آمریکایی‌ها اقدامی علیه سپاه کنند، حق عبور از آب‌های داخلی و آسمان ایران را نخواهند داشت

اگر آمریکایی‌ها اقدامی علیه سپاه کنند، حق عبور از آب‌های داخلی و آسمان ایران را نخواهند داشت

محمدجواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 از ارائه‌ی طرح مقابله با اقدامات آمریکا علیه سپاه پاسداران توسط نمایندگان مجلس خبر داد و گفت: طی سال‌های اخیر که تروریست‌های وابسته به آمریکا از جمله داعش شکست‌های سنگینی از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خورند، باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده، طی حکمی سپاه را ذیل یک دستور اجرائی که توسط بوش پسر تدوین شده بود قرار داد و بر اساس آن حکم، سپاه را یک سازمان تروریستی دانست.

وی افزود: آمریکایی‌ها در یک جنجال جدید قصد دارند آن دستور اجرائی را به یک قانون در کنگره تبدیل کنند تا شدت فشار بر سپاه را افزایش دهند. نمایندگان ما هم طی طرحی تصمیم گرفتند با اقدام آمریکا که قصد دارد سپاه را به عنوان یک گروه تروریستی اعلام کند مقابله کنند. این طرح چند ماده دارد که متن آن در حال تنظیم نهایی و جمع‌آوری امضاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: آمریکایی‌ها هر روز بر طبل تشدید تحریم‌ها می‌کوبند. در یکی از ماده‌های این طرح مطرح شده که ما هم در برابر هر تحریم با آن‌ها مقابله کنیم. اگر اقدامی از سمت آمریکا انجام شود، کشتی‌های آمریکایی حق عبور از آب‌های داخلی و ساحلی ما را ندارند و هم‌چنین به پروازهای هوایی آن‌ها اجازه‌ی عبور از آسمان ایران داده نمی‌شود.

وی اظهار داشت: طی روزهای گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با آقای عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق فرمودند که دولت و ملت عراق باید تلاش کنند تا آمریکایی‌ها را از کشور خود بیرون کنند. بر اساس این فرمایش ما در طرح مقابله با آمریکا یکی از ماده‌ها را به این موضوع اختصاص دادیم که بنابر آن، دولت موظف است بر اساس سیاست‌های کلی نظام در مسائل خاورمیانه، از جمله وجود پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه، سیاست خارجی خود را به نحوی پیش ببرد تا پایگاه‌های نظامی امریکایی تعطیل شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ماده‌ی دیگر این طرح در حوزه‌ی دو سازمان جاسوسی موساد و سیا است. بر اساس این ماده این دو نهاد، تروریستی اعلام می‌شوند و قابل تعقیب قضائی در داخل کشور و سطح بین‌الملل هستند.

کریمی قدوسی در پایان خاطر تاکید کرد: اگر آمریکا اقدامی علیه سپاه پاسداران انجام دهد این طرح برای مقابله با آن‌ها تصویب می‌شود. نمایندگان مجلس هم که سال آخر این دوره را می‌گذرانند، سعی دارند با انجام اقدامات انقلابی بر نقد رهبر معظم انقلاب از فعالیت نمایندگان مجلس توجه ویژه داشته باشند و بر فرمایشات ایشان متمرکز شوند.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

برای دفاع از منافع حیاتی خود به جغرافیایی خاصی محدود نیستیم

برخی کتب چاپ شده درباره شهیدسلیمانی حق مطلب را بیان نکرده است

عکس/ انتشار نامه‌ مهم شهید طهرانی مقدم خطاب به رهبرمعظم انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha