عبدالناصر همتی:

صادرات به عراق وارد مرحله ۱۲ میلیارد دلاری شد

صادرات به عراق وارد مرحله ۱۲ میلیارد دلاری شد

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه دیدار وزیر دارایی عراق  با بیان این که حجم مبادلات دو کشور به سرعت در حال افزایش است گفت: با توجه به صادرات گاز و برق به عراق و صادرات بخش خصوصی هم اکنون وارد مرحله ۱۲ میلیارد دلار صادرات به عراق شده ایم.

همتی با اشاره به مباحث مطرح شده با وزیر دارایی عراق گفت: برخی مشکلات در روابط بانکی برای فعالان اقتصادی وجود دارد که این مسائل با وزیر دارایی مطرح و قرار شد هرچه سریعتر این موانع برطرف شود و فعالان اقتصادی بتوانند در عراق فعالیت گسترده تری داشته باشد.

وی افزود: در عراق نیز زمینه خوب برای صادرات به ایران وجود دارد و می‌توانیم توازنی در تجارت خارجی با عراق داشته باشیم.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به دنبال رفع موانع گسترش مناسبات هستیم گفت: در این زمینه ایده‌هایی از طرف وزیر دارایی عراق مطرح شد که پیگیری خواهد شد.

همتی افزود: مبادلات ما با عراق بر اساس پول ملی دو کشور است و عمده منابعی که ما دریافت کرده ایم دینار بوده و به تازگی نیز ۱ میلیارد دلار مطالبات ما از دولت عراق به صورت دینار به حساب بانک مرکزی واریز شده است.

وی گفت: تصمیم گرفته شد در آینده نزدیک سایر مسائل نیز در بغداد دنبال شود.

محمد حسین فواد، وزیر دارایی عراق نیز با اشاره به گفتگو‌های خود با رییس کل بانک مرکزی بر حل مشکلات و موانع موجود بویژه در بخش بانکی تاکید کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| مقایسه درآمد نفتی با سود شرکتهای خارجی از تجارت دخانیات در ایران

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

دولت دلار چند هزارتومانی دوست دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha