تابش: طرح برداشت از صندوق توسعه ملی برای کمک به سیل زدگان

تابش: طرح برداشت از صندوق توسعه ملی برای کمک به سیل زدگان

به گزارش سراج24، محمدرضا تابش عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید، با اشاره به تدوین طرح حمایت از آسیب دیدگان ناشی از سوانح طبیعی دو ساله اخیر به منظور شمول شدن زلزله کرمانشاه و سیلاب‌های اخیر برای جبران خسارت‌های وارده توسط این فراکسیون گفت: امضا‌های این طرح به ۱۶۰ عدد رسیده است.

وی ادامه داد: اگر می‌خواستیم این طرح را به صورت دو فوریتی به جریان بیندازیم باید ابتدا به اداره قوانین مجلس به منظور بررسی ارائه می‌شد و این موضوع زمان‌بر بود لذا این طرح امروز به صورت عادی مطرح شد.

تابش بیان کرد: ما بعد از تقدیم این طرح به هیئت رئیسه مجلس تقاضای دو فوریت آن را ارائه خواهیم کرد تا از فردا در صحن علنی مجلس بررسی و مطرح شود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید همچنین با اشاره به نامه رئیس جمهور به مقام معظم رهبری برای کسب مجوز به منظور برداشت از صندوق توسعه ملی برای حل مشکل سیل زدگان هم اظهار کرد: این طرح با نامه رئیس جمهور تداخلی پیدا نمی‌کند و در نهایت اگر مقام معظم رهبری مجوز برداشت را به رئیس جمهور ارائه کنند، این طرح به عنوان یک هماهنگی و تعامل با نامه حجت‌الاسلام روحانی خواهد بود.

شایان ذکر است؛ بر اساس اعلام نمایندگان امروز رئیس جمهور بر اساس یک نامه به مقام معظم رهبری درخواست برداشت از صندوق توسعه ملی را برای کمک به سیل زدگان داشته است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

متفکر آزاد: دشمن درصدد است آرامش مردم را بر هم بزند

اصلاح‌طلبان مسئول ویرانی‌های سیلاب‌های امروزند

ویدئو/ شایعه‌ بازی با سیل

0 نظر

ارسال نظر

capcha