کمک پوتین به ماندن نتانیاهو در قدرت+فیلم

کمک پوتین به ماندن نتانیاهو در قدرت+فیلم

به گزارش سراج24، با کمک روسیه، اسرائیل بقایای یک سرباز اسرائیلی که در نبردی در دره بقاع لبنان و نزدیکی مرزهای سوریه در سال 1982 مفقود شده بود را پس گرفت.

به گزارش تی آر تی عربی، پوتین در این باره گفت: " کماندوهای روسی به باقیمانده های جسد باومل، سرباز اسرائیلی دست یافتند. نظامیان ما با همکاری نظامیان سوری مکان دفن وی را یافتند. از اینکه اسرائیل می تواند از این سرباز قدردانی نظامی کند خوشنودیم".
نظام سوریه هر گونه همکاری در این امر را رد کرده است. عماد ساره وزیر اطلاع رسانی سوریه می گوید "همه باید بدانند که سوریه اصلا درباره این قضیه اطلاعی نداشته است. نه درباره جزییات یافتن باقیمانده های جسد این سرباز و نه حتی محل دفن وی". این جسد تنها 5 روز پیش از انتخابات پارلمانی اسرائیل، در مسکو به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تحویل داده شد.
چند روز پیش از این نیز واشنگتن منطقه اشغالی جولان را به عنوان بخشی از سرزمین اسرائیل به رسمیت شناخت. عاموس هرئیل تحلیلگر روزنامه هاآرتس در این باره نوشت: "احتمالا نتانیاهو از این موفقیت سیاسی در رقابت انتخاباتی بهره خواهد بود و به او امکان پیروزی در انتخابات را خواهد داد. بازگشت بقایای جسد سرباز همچنین نشان دهنده روابط شخصی قوی و محکم نتانیاهو با رهبران خارجی است."
آیا تلاش ها برای پیروزی نتانیاهو در انتخابات به نتیجه خواهند رسید؟

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه در خلیج فارس

پوتین با رییس جمهور ایران درباره افغانستان و برجام گفتگو کرد

حجم تعاملات ایران و روسیه کافی نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha