یک مقام مسئول مطرح کرد؛

احتمال وقوع مجدد سیل برای استان‌های شمالی وجود ندارد

احتمال وقوع مجدد سیل برای استان‌های شمالی وجود ندارد

به گزارش سراج24، احد وظیفه مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص تشریح آخرین وضع آب و هوای کشور اظهار کرد: براساس بولتن های هواشناسی، امروز بارش های نسبتا ضعیف و پراکنده در جنوب غرب، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه و ارتفاعات البرز رخ خواهد داد.

وی افزود: بعدازظهر امروز و اواخر شب بارندگی در غرب خراسان رضوی در منطقه سبزوار، میامی، نیشابور، نیمه غربی خراسان رضوی، شمال خراسان رضوی و جنوب خراسان شمالی تشدید می شود، از این رو احتمال بالا آمدن حجم آب رودخانه ها و وقوع سیل در مسیل های منتهی به شمال غرب خراسان رضوی دور از انتظار نیست.

وظیفه از وقوع بارش های پراکنده طی روز یکشنبه در غرب کشور خبر داد و گفت: روز دوشنبه با گذر موج بارشی کماکان در نوار غرب و ارتفاعات البرز بارش را خواهیم داشت که بعدازظهر دوشنبه با تشدید بارش در خراسان رضوی و خراسان شمالی سیلاب در این مناطق رخ خواهد داد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در سایر مناطق احتمال وقوع سیل طی روزهای آتی وجود ندارد، بیان کرد: البته از روز سه شنبه تا اواخر هفته کماکان بارش های پراکنده و بهاری  را در بسیاری از مناطق خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره آخرین وضع آب و هوای تهران گفت: آسمان تهران قسمتی نیمه ابری و با بارش های ضعیف همراه خواهد بود، البته میزان بارش ها چندان قابل توجه نیست. ضمن آنکه در ارتفاعات بارش های ضعیفی تا پایان هفته خواهیم داشت.

وی از افزایش نسبی دمای تهران خبر داد و افزود: اگرچه نوسان قابل ملاحظه ای طی روزهای آتی برای تهران پیش بینی نمی شود، اما به طور کلی روند دما گرمایشی است.

وظیفه درباره آخرین وضع آب و هوا در استان های شمالی اظهار کرد: امشب و روز دوشنبه بارندگی های نسبتا ضعیفی برای استان های شمالی به خصوص گلستان پیش بینی می شود، البته میزان بارش ها چندان قابل توجه نیست که بتواند مجدد منجر به سیلابی شدن رودخانه ها در این استان شود.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: براساس نقشه های هواشناسی طی چند روز آینده احتمال سیل در خوزستان و پل دختر وجود ندارد و تنها در پی سیلاب های اخیر، کماکان روان آب رودخانه ها بالاست.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

امکان تامین صد درصد پنبه مورد نیاز از تولید داخل وجود دارد

زمان بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه در استان‌های سیل زده افزایش یافت

احتمال وقوع سیل در تهران دور از انتظار نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha