تخریب ۱۰۰ درصدی ۴۰۰ واحد مسکونی بر اثر سیل در پل دختر

تخریب ۱۰۰ درصدی ۴۰۰ واحد مسکونی بر اثر سیل در پل دختر

به گزارش سراج24، خانی مسئول پاکسازی پل‌دختر در بنیاد مسکن، با بیان اینکه ۷۵ دستگاه ماشین آلات سنگین، کمپرسی، بیل مکانیکی و لایروب در پل‌دختر استان لرستان مستقر شده‌اند گفت: تمامی گل و لای خیابان‌ها و حیات‌های واحد‌های مسکونی با کمک دستگاه‌های کمپرسی و لایه بردار در استان لرستان در حال پاکسازی است.

وی گفت: چندین دفتر ستاد معین استان‌های مختلف از سوی بنیاد مسکن در لرستان ایجاد کرده‌ایم و از فردا صبح ارزیابی‌های لازم برای میزان خسارت‌های وارد شده به واحد‌های مسکونی بررسی می‌شود.

خانی با بیان اینکه ۴۰۰ واحد مسکونی در شهر پل‌دختر دچار خسارت شده است، گفت: هم‌اکنون کار ارزیابی در پل‌دختر در حال انجام است و هنوز به صورت کامل و تک تک ارزیابی‌ها کامل انجام نشده است بنابراین تعداد واحد‌های خسارت دیده افزایش خواهد یافت.

مسئول پاکسازی پل‌دختر در بنیاد مسکن اظهار کرد: تمامی واحد‌های مسکونی خسارت دیده به صورت ۱۰۰ درصد تخریب شده  و بسیاری از این واحد‌ها لوازم خانگی‌شان از بین رفته است بنابراین کمک‌های بلاعوض از امروز به متقاضیان و سیل زدگان پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: پل‌دختر در پایین رودخانه استان لرستان قرار داشته بنابراین هنوز بسیاری از مناطق روستایی این شهرستان دچار آب‌گرفتگی و سیل‌زدگی است بنابراین چندین ستاد معین در این منطقه مستقر شده است.

خانی با اشاره به اینکه از روز گذشته تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات بلاعوض و قرض‌الحسنه در استان لرستان آغاز شده است، گفت: به دلیل آنکه شرایط پل‌دختر در مقایسه با سایر استان‌ها متفاوت است بنابراین تسهیلات بلاعوض پرداخت شده بالاتر از سایر مناطق است.

مسئول پاکسازی پل‌دختر در بنیاد مسکن افزود: تسهیلات بلاعوض علی‌الحساب است بنابراین هم‌اکنون بنیاد مسکن از منابع داخلی خود برای پرداخت این تسهیلات استفاده می‌کند تا رقم نهایی در هیأت دولت تصویب شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

امکان تامین صد درصد پنبه مورد نیاز از تولید داخل وجود دارد

زمان بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه در استان‌های سیل زده افزایش یافت

احتمال وقوع سیل در تهران دور از انتظار نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha