نماینده‌ی سابق آق قلا در مجلس:

رئیس جمهور به جای تشکر از مردم و سپاه زخم‌زبان می‌زند

رئیس جمهور به جای تشکر از مردم و سپاه زخم‌زبان می‌زند

سید علی طاهری نماینده‌ی سابق مردم شهر آق قلا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی رخداد سیل در استان گلستان و شهر آق قلا گفت: بخش قابل توجهی از شهر و محلات آق قلا پس از سیل، دچار آب‌گرفتگی شد و ارتفاع این آب در سطوح خیابان‌های مختلف، متفاوت بود. متاسفانه هم‌چنان برخی خیابان‌ها دچار این آب‌گرفتگی هستند. ارتفاع آب در برخی از آن‌ها به یک و نیم متر هم می‌رسد.

وی ادامه داد: طی زحمات برخی مسئولین و نیروهای سپاه پاسداران آب در حال تخلیه از شهر بود و ارتفاع آب تا حدود 20 الی 30 سانتی‌متر کاهش پیدا کرده بود. طی روز گذشته که هوا گرم شد، برف کوه‌ها آب شد و در رودخانه جریان یافت که به همین جهت ارتفاع آب‌گرفتگی در برخی مناطق تا 30 سانتی‌متر بالا آمد.

نماینده‌ی سابق مردم آق قلا اظهار داشت: گروه‌های جهادی در مرحله‌ی اول، آب‌گرفتگی نقاطی از شهر را به طور موفقیت‌آمیز تخلیه کردند و در حال حاضر مشغول خارج کردن گل و لای انباشته شده در خانه‌ها و مغازه‌های مردم هستند و پس از این کار قصد دارند اماکن مسکونی را ضدعفونی و پاکیزه کنند تا باعث ایجاد بیماری‌های ناشی از آن نشود.

وی بیان کرد: در محلات و روستاهایی که هم‌چنان آب‌گرفتگی وجود دارد امکان اسکان مردم تا زمانی که این آب تخلیه شود، وجود ندارد. بنابر اظهارات فرماندار شهر گمیشان، مشکل آب‌گرفتگی در این شهر تا آخر هفته ادامه خواهد داشت و متاسفانه مردم نمی‌توانند به منازل خود مراجعه کنند. اگر طی روزهای آینده ارتفاع آب با بارش برف و باران یا از طریق آب شدن برف کوه‌ها، بالا نرود می‌توان امیدوار بود که طی 10 روز آینده آب به طور کامل از شهرها تخلیه خواهد شد.

نماینده‌ی سابق آق قلا در مجلس در خصصو تخریب جاده و راه آهن توسط سپاه تصریح کرد: تخریب جاده و راه آهن که سبب آب‌گرفتگی در شهر شده بود،  بهترین کاری بود که در آن مقطع زمانی به دستور مسئولین استان توسط نیروهای سپاه پاسداران انجام داده شد.

وی افزود: طی یک جلسه‌ی 48 ساعته که در ستاد بحران در استانداری گلستان تشکیل شده بود، درباره‌ی این موضوع صحبت و بحث شد. تصمیم نهایی که ستاد بحران آن را به طور رسمی به سپاه ارائه داد این بود که جاده تخریب و راه آهن شکافته شود. قطعا اگر راه آهن تخریب نمی‌شد، مشکلات شهرها و محلات هم‌چنان ادامه داشت و آزادسازی برخی نقاط از آب‌گرفتگی انجام نمی‌پذیرفت.

طاهری در پایان با انتقاد از گفته‌های رئیس جمهور در خصوص تخریب جاده گفت: ستاد بحران استان زیر مجموعه‌ی سپاه پاسداران نیست. آن‌ها به عنوان مسئولین مقابله و کنترل این حوادث با نامه‌ی رسمی معاون سیاسی امنیتی استانداری به سپاه دستور این کار را دادند. اظهارات رئیس جمهور مبنی بر بی‌فایده بودن این کار سپاه، کم‌لطفی وی بود که به جای تشکر از دسته‌های مردمی و نیز نیروهای نظامی و سپاه این‌چنین زخم‌زبان می‌زند. گمان می‌کنم خود او هم متوجه اشتباه خود در صحبت‌هایش شده است.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

۱۴ کارگاه تولید ماسک در لرستان فعال شد/ تولید ۱۶ هزار ماسک در پلدختر و معمولان

تلاش برای مقابله با«سیل»در خرم‌آباد

سیل با لرستان چه کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha