زمان وقوع سیل و سیلاب چه باید کرد؟

 زمان وقوع سیل و سیلاب چه باید کرد؟

به گزارش سراج24، محمدرضا ذوالقدری‌ها، شهردار ابهر اظهار کرد: خطرناک‌ترین نوع سیل، سیلاب شهری است که به دلیل آسفالت خیابان‌ها و وجود انواع مواد مختلف حل شده در آب و اشیای شناور و کثرت انسان‌ها بسیار خطرناک است.

وی با بیان اینکه برای اطلاع از وضعیت و گرفتن دستورات لازم به رادیو، تلویزیون یا اعلام خبر از طریق بلندگو‌های عمومی توجه کنید، ادامه داد: در صورتی که دستور تخلیه داده شده باشد، بلافاصله این کار را انجام دهید.

این مسئول تصریح کرد: زمانی که تشخیص دادید سیلاب در حال شکل‌گیری است، خیلی سریع عمل کرده و خود و خانواده‌تان را نجات دهید که برای این کار تنها چند دقیقه فرصت دارید.

وی با اشاره به اینکه از فاضلاب‌ها و جویبار‌های به ظاهر آرام دوری کنید، ادامه داد: به خاطر داشته باشید جویبارها، کانال‌های فاضلاب، تنگه‌ها و ... نیز می‌توانند به ناگهان دچار سیل شوند.

شهردار ابهر یادآور شد: در صورت نیاز، جریان آب، برق و گاز را برای جلوگیری از آب گرفتگی، برق‌گرفتگی و انفجار قطع کنید.

ذوالقدری‌ها با بیان این مطلب که در موافق جریان آب، راه نروید، بیان کرد: آب در حال حرکت ممکن است باعث بر هم خوردن تعادل افراد شود.

وی با اشاره به اینکه اگر مجبور هستید در آب حرکت کنید، از مسیری بروید که آب حرکت نمی‌کند، اظهار کرد: برای اینکه از استحکام زمینِ جلوی پای خود مطمئن شوید، از یک تکه چوب دستی استفاده کنید.

ذوالقدری‌ها با تاکید بر اینکه در منطقه سیل زده رانندگی نکنید، گفت: اگر سیل اطراف خودروی شما را فرا گرفته، خودرو را رها کنید و به یک منطقه مرتفع بروید، در غیر این‌صورت جریان سیل، شما و خودروی‌تان را خیلی سریع با خود می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: هرگز از درختان در معرض سیل به عنوان محل امن استفاده نکنید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تلاش برای مقابله با«سیل»در خرم‌آباد

سیل با لرستان چه کرد؟

اعزام اولین کاروان کمک های دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد به مناطق سیل زده سیستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha