مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت خبر داد:

آزادسازی پهنه رزن و دولومیت با مساحت ۳ هزار و ۴۱۰ کیلومترمربع

آزادسازی پهنه رزن و دولومیت با مساحت ۳ هزار و ۴۱۰ کیلومترمربع

به گزارش سراج24، اسداله کشاورز مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت گفت: آزادسازی ۲ پهنه اکتشافی در استان‌های همدان و کرمانشاه با هدف جلوگیری از انباشت کلی پهنه‌ها در سراسر کشور، ۲۱ فروردین، ساعت ۱۰ صبح انجام می‌شود.

وی افزود: با توجه به اتمام مطالعات اکتشافی، پهنه رزن در استان همدان و لغو مجوز پهنه دولومیت اسلام‌آباد در استان کرمانشاه به علت عدم ارائه گزارش مطالعات و انجام تعهدات توسط مجری پهنه در تاریخ یاد شده آزاد می‌شود.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف با بیان اینکه مساحت پهنه‌های یاد شده حدود ۳ هزار و ۴۱۰ کیلومترمربع است، بیان کرد: پهنه رزن با مساحت ۸۱۰ کیلومترمربع در استان همدان و پهنه اسلام‌آباد با مساحت ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومترمربع در استان کرمانشاه واقع شده و مشابه با روند آزادسازی‌های پیشین پهنه‌های اکتشافی مصوب، آزاد می‌شود.

کشاورز در پایان نکته مثبت این روش را، تعدد فرآیند آزادسازی در طول سال دانست و گفت: به منظور جلوگیری از انباشت تعداد زیاد پهنه‌ها در نوبت آزادسازی و حجم زیاد متقاضیان، ۲ پهنه یادشده به صورت واحد از سامانه حذف و متقاضیان فعالیت در این پهنه‌ها می‌توانند اقدام به ثبت محدوده کنند.

انتهاب پیام/

اخبار مرتبط

راه‌آهن تهران - همدان و قزوین - رشت ۵۰ تا ۶۰ درصد ریل‌گذاری‌اش انجام شده

افزایش جمعیتی که به رشد اقتصادی منتهی نشود عامل فقرخواهد بود

توضیح حاجی بابایی درباره حذف یارانه ۲۵ میلیون نفر

0 نظر

ارسال نظر

capcha