حکم جانشین ابراهیم رئیسی در تولیت آستان قدس رضوی فردا اعلام می‌شود

حکم جانشین  ابراهیم رئیسی در تولیت آستان قدس رضوی فردا اعلام می‌شود

به گزارش سراج24، انتصاب حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه که 16 اسفند ماه سال 97 با حکم رهبر انقلاب صورت گرفت، باعث انتشار اخبار مختلفی پیرامون اینکه چه کسی تولیت جدید آستان قدس خواهد بود و از چه زمانی کار خود را به طور رسمی آغاز خواهد کرد، شد.

پس از آنکه آیت الله صادق آملی لاریجانی ـ که چندی است به ریاست جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزیده شده ـ از رهبر انقلاب خواست تا رئیس جدید دستگاه قضایی را به واسطه مسئولیت جدیدی که او پذیرفته، چند ماه زودتر از موعد مقرر معرفی کنند که بر همین اساس سرانجام پنجشنبه 16 اسفند 97 حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه معرفی شد، خبرهای زیادی در خصوص اینکه رئیس قوه قضائیه سکان تولیت آستان قدس را تا سال 98 همچنان بر عهده خواهد داشت، به انتشار رسید.

رهبر انقلاب عصر پنجشنبه شانزدهم اسفندماه سال 1397 با صدور حکمی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی را به عنوان رئیس جدید دستگاه قضایی منصوب کردند و در حکم صادر شده برای وی، با تأکید بر لزوم تحول در قوه قضائیه و آغاز پرقدرت دوران جدیدی که زیبنده گام دوم انقلاب باشد، از فقاهت، دانش، تجربه، سلامت، امانت و کارآمدی رئیس جدید قوه قضائیه در مقاطع گوناگون خدمت و سوابق طولانی ایشان در قوه قضائیه و آشنایی کامل با همه زوایای آن را به عنوان دلایل این انتخاب یاد و در ادامه هشت توصیه مهم خطاب به رئیس جدید قوه قضائیه بیان کردند.

با وجود معرفی تولیت آستان قدس رضوی به عنوان رئیس قوه قضائیه، همچنان جانشین او در آستان مقدس حضرت رضا (ع) از سوی رهبر انقلاب معرفی نشده است. در صفحه توئیتر منتسب به حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی درج شده؛ ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی و تولیت آستان قدس رضوی؛ موضوعی که حکایت از مسئولیت همزمان وی در دستگاه قضایی و آستان قدس رضوی دارد.

شنیده های پیش از این حاکی از آن بود، به احتمال فراوان، تولیت جدید آستان قدس رضوی تا پایان سال 97 معرفی نخواهد شد که همینطور هم شد. آنچنان که برخی خبرها حکایت داشت، این موضوع به درخواست شخص حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی صورت گرفته و لذا به احتمال فراوان او این دو مسئولیت را همزمان تا اولین روز سال 98 بر عهده خواهد داشت. حتی در خبری که «تابناک» منتشر کرد، زمان معرفی تولیت جدید آستان قدس 7 فروردین ماه 98 ذکر شده بود.

حالا خبر می رسد که فردا 15 فرودین ماه مسئولیت تولیت آستان قدس رضوی و جانشینی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در این آستان مبارک به طور رسمی به حجت الاسلام و المسلمین «احمد مروی» معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبر انقلاب واگذار خواهد شد و بنا بر شنیده ها، حکم وی برای تصدی این مسئولیت، فردا از سوی رهبر انقلاب صادر می شود.

همچنین شنیده می شود که حجت الاسلام والمسلمین «احمد مروی» معاون فعلی ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری پس از دریافت حکم خود به عنوان تولیت جدید آستان قدس رضوی و جانشین حجت الاسلام رئیسی، شنبه 17 فروردین ماه سال 98 به صورت رسمی معارفه خواهد شد و در همین روز تولیت سابق مورد تکریم قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در خانواده متدین در شهر مقدس مشهد متولد شد و پس از گذراندن دروس حوزوی از اواخر سال ۱۳۶۸ در دفتر مقام معظم رهبری مشغول فعالیت شده و از همان آغاز دوران رهبری حضرت آیت خامنه ای به امر ایشان همکاری گسترده ای را در قسمت های مختلف دفتر رهبری شروع کرده است.

حجت الاسلام مروی درباره چگونگی آشنایی با رهبر انقلاب و همکاری با ایشان در مصاحبه ای چنین گفته است: من تقریباً از اواخر سال ۶۸ افتخار همکاری در دفتر مقام معظم رهبری را پیدا کردم. تقریباً حدود هشت، نه ماه که از دوره رهبری ایشان می گذشت. بنده در قم، مشغول درس و کارهای طلبگی ام بودم که به امر ایشان و با عنایت و نظر مبارک خود ایشان، این افتخار نصیب این حقیر شد که همکاری را در دفتر شروع کنم و در خدمت ایشان باشم. البته قبل از انقلاب هم، از دوره تقریباً نوجوانی خدمت ایشان در مشهد بودیم و ارادت داشتیم. در سخنرانی های ایشان در مسجد امام حسن، در مسجد کرامت و جلساتی که در منزلشان داشتند، خدمتشان می رسیدیم. ما از همان دوره تقریباً نوجوانی، ارادت به ایشان و ارتباط داشتیم. حتی یادم هست ایشان با مرحوم پدر و مرحوم اخوی ما آشنا بودند و گاهی منزل ما تشریف می آوردند و ارتباط، ارادت و آشنایی ما با ایشان به سال های تقریباً ۵۳-۵۲ برمی گردد، ولی ارتباط کاری مان از تقریباً اسفند یا بهمن ۶۸ شروع شد که اینجا در معاونت ارتباطات حوزه ای، در خدمت ایشان هستیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رئیس قوه قضائیه شهادت سپهبد سلیمانی را تسلیت گفت

بیوگرافی حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی، تولیت جدید آستان قدس رضوی

حجت‌الاسلام مروی به تولیت آستان قدس رضوی منصوب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha