ناتوانی سامانه گنبد آهنین فاش شد

 ناتوانی سامانه گنبد آهنین فاش شد

به گزارش سراج24، ارتش رژیم صهیونیسم به شدت به سامانه " گنبد آهنین " برای دفاع از حریم هوایی خود در برابر موشک‎های کوتاه بردی که از سوی نوار غزه پرتاب می‌شود، وابسته بوده و می‌بالد. اما این در حالی است که تا کنون قابلیت سکوی پرتاب گنبد آهنین به دلایل بسیاری به زیر سوال رفته است.

ضعف گنبد آهنین زمانی خود را آشکار می‌کند که با قابلیت موشک‌های بسیار پیشرفته در جنگ احتمالی با سوریه یا حزب‎الله مورد استفاده قرار می‌گیرد، مواجه می‌شود.

با در نظر گرفتن پیشرفت‌هایی که موشک‌های حزب الله به طور گسترده در جنگ با اسرائیل در سال ۲۰۰۶ به کار گرفته شد، این حقیقت آشکار ‌می شود که گنبد آهنین حتی در برابر ابتدایی‌ترین حملات موشکی حزب الله عملکرد بسیار ضعیفی داشته که همین امر نشانه ضعف برای امنیت رژیم صهیونیستی در جنگ‌هایی که در آینده با آن‌ها مواجه می‌شود، به حساب می‌آید.

 

روزنامه گاردین در یکی از مطالب که به فعالیت سیستم دفاعی گنبد آهنین پرداخته می‎گوید: سامانه گنبد آهنین اسرائیل در زمان کوتاهی توانسته ۷ موشک پرتاب شده از سوی حماس را دفع کند، اما این در حالی است که در ۱۱ مورد موفق به ردیابی موشک‌های حماس نشده است.

علاوه بر آن یکی دیگر از ضعف‌های این سامانه دفاعی آن است که می‎تواند موشک‌های حمله برنده را تا شعاع ۷۵ کیلومتری رهگیری کند در نتیجه قادر به دفاع از مناطق محل نزدیک شلیک نیست. به همین علت این سامانه در برابر حمله موشکی احتمالی حزب الله کارایی ندارد.

 اسحاق غرشون، فرمانده جبهه داخلی رژیم صهیونیستی درباره قابلیت گنبد آهنین در برابر موشک‌های حزب الله می‎گوید: این سامانه قادر به دفاع در برابر موشک‌های کوتاه برد نبوده و در مقابله با شلیک بیش از ۱۲۰ موشک با محدودیت رو به رو است.

نکته قابل توجه آن است که سران صهیونیست‌ خود به هزینه‌های گزافی که ایجاد سامانه گنبد آهنی بر روی دست آن‌ها گذاشته اعتراف می‌کنند. اگرچه بخشی از این هزینه‌ها از سوی آمریکا تأمین شده است، اما باز هم مبلغ قابل توجهی برای اقتصاد اسرائیل به حساب می‌آید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حمله وحشیانه صهیونیستها به یک پیرمرد فلسطینی جنجال برانگیز شد

پیام علمای اهل سنت کشور به اندیشمندان جهان اسلام درباره توافق امارات - اسرائیل

توافق امارات با اسرائیل ظلم بزرگ در حق مسلمانان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha