عملکرد تیم پدیده در سالی که گذشت

عملکرد تیم پدیده در سالی که گذشت

به گزارش سراج24، تیم فوتبال پدیده خراسان در سال ۹۷ سالی پر خبر و پر اتفاقی را پشت سر گذاشت و بالاخره با آرامشی نسبی این سال را تمام کرد. مشکلات مدیرتی و مالکیتی پدیده از سال ۹۶ به سال ۹۷ هم منتقل شد و شرکت پدیده کمک مالی به تیم فوتبالش نمی کرد و علاقه ای به تیمداری نداشت و همین باعث شد تا پدیده به وضعیت بدی دچار شود. پدیده هر طوری که بود لیگ هفدهم را در رتبه یازدهم به پایان رساند و در پایان فصل رضا مهاجری پس از سه سال نیمکت مشهدی ها را ترک کرد و یحیی گل محمدی که در میانه لیگ هفدهم از هدایت تیم تراکتور سازی کنار رفته بود بعد از چند ماه خانه نشینی به لیگ برتر بازگشت و جانشین مهاجری رو نیمکت پدیده شد.

اوضاع مالی و مالکیتی پدیده پس از روی کار آمدن یحیی تفاوتی نکرد و این تیم همچنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کرد. البته هر از گاهی کمک مالی از سوی استانداری خراسان به تیم واریز می شد اما شرکت پدیده علاقه ای به خرج کردن در باشگاه تحت مالکیتش نداشت.

لیگ هجدهم آغاز شد و تیم یحیی علی رغم اینکه فصل را با شکست مقابل پرسپولیس در مشهد آغاز کرد اما پس از آن شکست ، به یکباره اوج گرفت و خود را به صدر جدول رساند و تا هفته ها صدرنشین بود.

بدهی های خارجی پدیده و شکایت سوبا مهاجم ساحل عاجی و سابق خراسانی ها، این تیم را مانند سال قبل در آستانه کسر شش امتیاز قرار داد. اوضاع هر روز برای پدیده ای بدتر می شد و علی رغم دستور استانداری مبنی بر فروش و واگذاری باشگاه پدیده، روند این واگذاری به کندی انجام می شد.

پدیده در پایان نیم فصل رقابتهای لیگ امسال صدر جدول را از دست داد و در رتبه سوم نیم فصل اول را به پایان رساند اگرچه فقط به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان و پدیده در این رتبه قرار گرفت. در نهایت در پایان نیم فصل نخست بالاخره باشگاه پدیده با هر مشکلاتی بود، واگذار شد و شرکت شهر خودرو و فرهاد حمیداوی مالک این شرکت ، باشگاه پدیده را با قیمت ۶۰ میلیارد تومان خریداری کرد.

حمیداوی در ابتدای کارش سعی کرد تا بدهی سوبا را پرداخت کند و با وجود مشکلات بانکی بالاخره موفق شد در ساعات پایانی مهلت باقی مانده برای پرداخت این بدهی، ۱۳۰ هزار دلار را به حساب سوبا واریز کند و از کسر شش امتیاز جلوگیری کرد تا تیمش همچنان مدعی باقی بماند.

نام پدیده پس از واگذاری به شرکت شهر خودرو به پدیده شهر خودرو تغییر کرد و این تیم از نیم فصل با این نام در مسابقات لیگ حاضر شد. نامی که موقتی است و در پایان فصل تغییر خواهد کرد.

شاگردان یحیی نیم فصل دوم را با وجود حل شدن مشکلات مالی مانند نیم فصل نخست خوب آغاز نکردند و به نظر می رسد جدا شدن محمدرضا خلعتبری و پیوستنش به سپاهان (خلعتبری در سپاهان مصدوم شد و کل فصل را از دست داد) تاثیر خودش را روی تیم یحیی گذاشت.

گل محمدی و تیمش نیم فصل دوم را نیز با شکست مقابل پرسپولیس این بار در تهران آغاز کردند اما بر خلاف نیم فصل اول نتوانستند اوج بگیرند و سال را در رتبه پنجم لیگ به اتمام رساندند. البته آنها همچنان شانس برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان دارند و در کورس قهرمانی هم هستند و امیدوارند در سال ۹۸ بتوانند مردم مشهد را خوشحال کنند.

عملکرد فنی پدیده و به خصوص گل محمدی  در سال ۹۷ کاملا رضایت بخش بود و او توانسته با تمام مشکلات مالی و مالکیتی که در اکثر سال ۹۷ با آن روبرو بود ، تیمش را در کورس قهرمانی نگه دارد و با تیم های پرستاره ای مانند سپاهان، تراکتور، استقلال و پرسپولیس رقابت کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جریمه برای تیم های تهرانی و اصفهانی لیگ برتری

اظهارات ناظی در خصوص حضور هواداران مرد در دیدار لیگ برتر بانوان

«کولی» در کلینیک استقلال رویت شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha