سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد

ورود حدود 4 میلیون و 223 هزار زائر به خراسان رضوی طی 6 روز گذشته

ورود حدود 4 میلیون و 223 هزار زائر به خراسان رضوی طی 6 روز گذشته

به گزارش سراج24، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان از ورود 4 میلیون و 222 هزار و 580 نفر زائر و مسافر به استان از 25 اسفند ماه سال گذشته تا اول فروردین سال جدید به استان خبر داد و گفت: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، سه درصد کاهش دارد. 

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی افزود: ۳۲۰ هزار و ۷۸ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به  استان  وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۳,۷ درصد کاهش داشته است.  

وی اظهار داشت: ۱۲۴ هزار و ۷۶۶ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده‌اند که با رشد ۱,۸ درصدی همراه بوده است. 

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به خراسان رضوی وارد شده‌اند را  نیز ۶۵ هزار و ۵۸۸ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۷,۱ درصد کاهش داشته است.  

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی بیان کرد: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند ماه گذشته تا اول فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم 3 میلیون و  ۷۱۲ هزار و ۱۴۸ نفر هستند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۹ درصدی مواجه بوده است. 

وی درخصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ 25 اسفند ماه گذشته تا اول فروردین سال جاری 2 میلیون و  ۶۰۳ هزار و ۸۱۵ نفر به این کلانشهر  وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، ۳,۹ درصد افزایش دارد. 

فروزان افزود: ۲۲۸ هزار و ۶۰۸  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به مشهد وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، سه درصد رشد داشته است.  

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی اظهار داشت: ۱۲۴ هزار و ۷۶۶ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده‌اند که با رشد ۱,۸ درصدی همراه بوده است. 

وی آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به مشهد وارد شده‌اند را  نیز ۶۵ هزار و ۴۰۹ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۷,۱ درصد کاهش دارد. 

فروزان گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای 25 اسفند ماه سال گذشته تا اول فروردین سال جدید به مشهد وارد شده‌اند هم 2 میلیون و 185 هزار و 32 نفر هستند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۵,۲ درصدی مواجه بوده است. 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ایران سرزمین ارادتمندان به ساحت مقدس امام خوبی‌هاست

ورود پیکر مطهر شهید والامقام «نسیم افغانی» به فرودگاه مشهد

آماده‌سازی سوغات متبرک برای میهمانان امام رئوف

0 نظر

ارسال نظر

capcha