اظهار نظر عجیب ترامپ درباره خودروهای خودران

اظهار نظر عجیب ترامپ درباره خودروهای خودران

به گزارش سراج24،  ترامپ اعلام کرده که هرگز حاضر نیست سوار خودرویی شود که یک سیستم کامپیوتری آن را هدایت می‌کند و راننده ندارد.

جالب است که این سخنان در شرایطی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده است. در واقع ایالات متحده یکی از مهد‌های اصلی ساخت و طراحی خودرو‌های هوشمند است و وقتی رئیس جمهور این کشور چنین اظهاراتی را مطرح می‌کند، می‌توان انتظار داشت که شرکت‌های تولید کننده این نوع خودرو‌ها تا حد زیادی متاثر و خشمگین شوند.

دونالد ترامپ از زمان رسیدن به قدرت تا کنون رویکرد‌ها خود را در خصوص خودرو‌های خودران تا حد زیادی تغییر داده است. در واقع او به شدت سختگیرانه‌تر از رئیس جمهور‌های پیشین ایالات متحده به مسئله خودرو‌های خودران می‌نگرد.

یکی از منابع آگاه نزدیک به دونالد ترامپ در این خصوص می‌گوید: دونالد ترامپ هیچ علاقه‌ای به خودرو‌های خودران ندارد و نسبت به این خودرو‌ها بسیار بدبین است تا حدی که ایده خودرو‌های خودران را دیوانه وار می‌خواند.

در حال حاضر شرکت‌های مطرحی مثل اوبر و تویوتا روی طرح خودرو‌های خودران متمرکز شده اند و غول‌های فناوری مثل اپل نیز طرح‌هایی برای خودرو‌های الکتریکی خودران دارند.

اما با همه این‌ها دونالد ترامپ علاقه‌ای به این نوع پروژه‌ها ندارد. به گفته یک منبع آگاه دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ در حضور دیگران در مورد اقدامات شرکت‌هایی مثل تسلا گفته: من هرگز به کامپیوتر‌ها اطمینان ندارم و جان خودم را در اختیار کامپیوتر‌ها نمی‌گذارم.

رئیس جمهور آمریکا در یک اظهار نظر داخلی در کاخ سفید نیز تاکید کرد که خودرو‌های سنتی را نسبت به خودرو‌هایی مثل خودرو خودران تسلا ترجیح می‌دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رای دادگاه عالی آمریکا علیه ترامپ

مسئولان فریب مواضع دوگانه ترامپ را نخورند/آمریکارا گستاخ‌تر نکنیم

ترامپ احتمال شکست در انتخابات ۲۰۲۰ را پذیرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha