حضرت علی (ع) از دیدگاه اهل سنت+فیلم

حضرت علی (ع) از دیدگاه اهل سنت+فیلم

به گزارش سراج24، یکی از برکات ماه رجب، خجسته میلاد حضرت علی (ع) است؛ مردی که نه تنها شیعیان بلکه تمامی جهانیان بر امیر بودنشان مهر تایید زده اند و براساس دو استدلال نحوه ولادت و شهادت ایشان را باور دارند.

نظر اهل سنت درباره امام علی (ع)

میلاد حضرت امیرالمومنین (ع) مصادف با سیزدهم رجب است که امسال نیز مقارن با شب سال نو می شود و چه زیبا سالی است که آغاز آن با جشن ولادت حضرت امیر (ع) رقم خورده باشد.

در بسیاری از روایات و اسنادی که از شیعه وجود دارد، درباره جایگاه و نگاه اهل سنت به حضرت علی (ع) صحبت شده است، به همین منظور خبرنگار ما هم در گفتگویی کوتاه این موضوع را از حجت الاسلام والمسلمین سید جلال موسویان خطیب و کارشناس امور دینی پیگیری کرده  است.

نظر اهل سنت درباره امام علی (ع)

حجت الاسلام والمسلمین سید جلال موسویان خطیب و کارشناس امور دینی درباره خصایص حضرت امیرالمومنین (ع) اظهار کرد: تمامی شخصیت های عامه و اهل سنت دو فضیلت را برای امیرالمومنین (ع) نقل کرده اند و هیچ  کدام منکر این دو فضیلت نیستند؛ اول اینکه حضرت علی (ع) در خانه خدا کعبه معظمه به دنیا آمدند و  دیگر اینکه امام علی (ع) در مسجد کوفه به شهادت رسیدند.

نظر اهل سنت درباره امام علی (ع)

این خطیب و کارشناس امور دینی ادامه داد: درواقع در اسلام، قرآن و در بین اهل بیت (ع) یک تفکر بیشتر وجود ندارد و آن هم زندگی و سیره امام علی (ع) است. همانطور که در روایات نقل شده و در قرآن آمده است «هُوَ الْأَوَّلُ وَ الاَخِرُ وَ الظَّاهِرُ وَ الْبَاطِنُ وَ هُوَ بِکلُ‏ِّ شىَ‏ْءٍ عَلِیمٌ». اول و آخر هر چیزی خداوند است. البته این آیه در شان وجود امام علی (ع) نازل شده است و انشاءالله که ما هم بتوانیم در این ایدئولوژی و تفکر، زندگی کنیم تا همواره در زندگیمان خدا را حاضر و ناظر بدانیم.

 

 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| آژیر قرمز (مینیمال های شهدایی)

نماهنگ| از خون جوانان وطن

فیلم| آژیر قرمز (مینیمال های شهدایی)

0 نظر

ارسال نظر

capcha