در دیدار با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، مطرح شد:

جنایت تروریستی نیوزلند نتیجه اسلام هراسی غربی‌ها است

جنایت تروریستی نیوزلند نتیجه اسلام هراسی غربی‌ها است

به گزارش سراج24، آیت الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، گفت: سفر رییس جمهور به عراق، سفری موفق و نشان دهنده روابط مستحکم دو کشور دوست، برادر و مسلمان ایران و عراق بود.

آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: غربی‌ها باید بفهمند جنایات نیوزلند، نتیجه اسلام هراسی و اسلام ستیزی آن‌ها است؛ در این خصوص باید وزارت خارجه اقدامات لازم را انجام دهد.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: در حالی که رئیس جمهور آمریکا مخفیانه و دزدانه به عراق سفر کرد، رییس جمهور اسلامی ایران در روز روشن و بدون هیچ ترس و پروایی به این کشور سفر می‌کند و با مسئولان، علما، احزاب و گروه‌های مختلف در این کشور دیدار و گفتگو می‌کند و در لابه لای مردم به زیارت ائمه مدفون در عراق می‌رود.

وی ادامه داد: این سفر سیلی محکمی بر دولتمردان آمریکا بود؛ اگر آمریکایی‌ها قدری هوش داشته باشند باید بفهمند محاسبات شان غلط است و باید در محاسبات خود تجدید نظر کنند.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها تصور می‌کردند که عراقی‌ها سر سپرده آن‌ها هستند؛ اما این سفر نشان داد که عراقی‌ها استقلال خودشان را کاملا حفظ کرده اند؛ استقلال روش و منش دولت و ملت عراق را به آن‌ها تبریک می‌گوییم.

آیت الله مکارم شیرازی جنایت تروریستی در نیوزلند و کشتار مسلمانان را محکوم کرد و گفت: غربی‌ها باید بفهمند این جنایات نتیجه اسلام هراسی و اسلام ستیزی آن‌ها است؛ در این خصوص باید وزارت خارجه اقدامات لازم را انجام دهد.

وی بخشی از مشکلات اقتصادی را ساختگی و بخشی را واقعی دانست و اضافه کرد: در شرایط فعلی برخی تنها به دنبال کسب منفعت خودشان هستند، این موضوع با آموزه‌های دینی سازگاری ندارد، اسلام دینی اجتماعی است که درباره توجه به دیگران تاکیدات صریحی دارد.

این استاد برجسته حوزه علمیه تاکید کرد: عده‌ای در فقر و نداری دست و پا می‌زنند، عده‌ای هم در غنا و رفاه عجیبی به سر می‌برند؛ باید در این خصوص فرهنگ سازی شود، مراجع، علما و روحانیت هم در این بین سهمی دارند.

وی با انتقاد از القای یاس از سوی برخی افراد در جامعه، یادآورشد: برخی برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود به گونه‌ای سخن می‌گویند که چوب حراج به همه چیز می‌زنند.

این مرجع تقلید شیعه با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور بیان کرد: بخش مهمی از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از بی انصافی برخی کسبه و تجار است؛ برخی از بازاریان که بالا رفتن ارز را عامل گرانی می‌دانستند با پایین آمدن دلار هم حاضر نیستند قیمت‌ها را کاهش دهند؛ عده‌ای بدون هیچ دلیلی اجناس و محصولات را سه برابر قیمت واقعی به فروش می‌رسانند.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: دلال بازی و کم توجهی به بخش‌های تولید نیز سبب می‌شود که پول و سرمایه‌های خرد و کلان مردم از چرخه تولید خارج شود و نتیجه این موضوع نیز چیزی جز رکود و بیکاری نخواهد بود؛ صدا و سیما و رسانه‌ها باید در این خصوص فرهنگ سازی کنند.

آیت الله مکارم شیرازی، دولت را به تحرک و فعالیت بیشتر و برنامه ریزی مدبرانه برای حل مشکلات توصیه کرد و گفت: دولت باید در این شرایط سخت واقعا دلسوزی نماید و تیم خود را تقویت کند.

وی اختلاس‌های عجیب و غریب را نتیجه ضعف نظارت دستگاه‌های امنیتی و نظارتی دانست و افزود: به سبب ضعف نظارت دستگاه‌های ذیربط، تخلفات و اختلاس‌های کلانی پدید می‌آید و وقتی سراغ شان می‌روند که سرمایه‌های مردم از دست رفته و متهم فراری شده است.

مرجع تقلید شیعه بیان کرد: در جایی دیگر ارز‌های کلان در اختیار برخی قرار گرفت که تنها سی درصد آن را برگردانند، این‌ها نتیجه ضعف نظارت است که باید برای آن فکری جدی و عاجل کرد.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

توییت نما/ چه کسی اجازه ملاقات ظریف با تخت روانچی در بیمارستان را نداد؟+فیلم

اولین سالگرد شهدای حادثه تروریستی 31 شهریور برگزار می‌شود

سرانجام کودک معروف حادثه تروریستی مجلس چه شد؟+تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha