با حریفان بسکتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ چین بیشتر آشنا شوید

با حریفان بسکتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ چین بیشتر آشنا شوید

به گزارش سراج24، رقابت های جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ شهریور سال ۹۸ و به میزبانی چینی‌ها برگزار می‌شود، این مسابقات برای نخستین بار شاهد حضور ۳۲ تیم است. پیش از این رقابت‌های جام جهانی با حضور ۱۶ تیم برگزار می‌شد و قاره کهن تنها یک تا یک و نیم سهمیه در آن داشت، اما تغییرات در نحوه برگزاری این بازی‌های باعث شد تا سهمیه آسیا به عدد ۷ برسد.

تیم ملی بسکتبال کشورمان که پیش از این ۲ بار توانسته بود با حضور در فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا شانس حضور در جام جهانی را پیدا کند این بار به عنوان تیم سوم گروه ششم مقدماتی این رقابت‌ها به جام جهانی رسید.

ملی پوشان بسکتبال کشورمان در قرعه کشی این رقابت‌ها با تیم‌های تونس، اسپانیا و پورتوریکو هم گروه شدند. آسمان خراش‌ها پیش از این و در دور قبلی این رقابت‌ها که به میزبانی اسپانیا برگزار شده بود هم با تیم‌های میزبان و تونس هم گروه شده بودند.

تیم ملی بسکتبال اسپانیا

تیم ملی بسکتبال اسپانیا یکی از ابرقدرت‌های فعلی بسکتبال دنیاست و در جایگاه دوم رنکینگ جهان هستند. آن‌ها در گروه نخست اروپا در ۶ بازی به ۶ پیروزی مقابل مونته نگرو، اسلوونی و بلاروس رسیدند تا صعود بی دردسر یه مرحله بعد داشته باشند آن‌ها در مرحله بعدی به مصاف مونته نگرو، اسلوونی، ترکیه، لیتوانی و اوکراین قرار گرفتند و در پایان به عنوان تیم اول به همراه ترکیه و مونته نگرو راهی جام جهانی بسکتبال شدند.

ماتادور‌ها در سال‌های ۱۹۸۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ به مدال نقره رقابت‌های المپیک دست یافته اند و یک مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ را هم در کارنامه دارند آن‌ها همچنین در سال ۲۰۰۶ هم به عنوان قهرمانی رقابت‌های جام جهانی رسیدند. آن‌ها در رقابت‌های قهرمانی اروپا هم صاحب ۳ مدال طلا، ۳ مدال نقره و ۴ برنز هم هستند.

تیم ملی بسکتبال پورتوریکو

پورتوریکویی‌ها بر خلاف نام جزیره شان در بسکتبال مطرح‌تر هستند آن‌ها تیم شانزدهم دنیا هستند و در گروه C. انتخابی جام جهانی در حوزه آمریکای شمالی با آمریکا، مکزیک و کوبا هم گروه بودند. آن‌ها دو بازی بسیار نزدیک با آمریکا که اولی با نتیجه ۸۵ بر ۷۸ به سود یانکی‌ها تمام شد و دومی هم با شکست ۸۳ بر ۷۵ شاگردان ادی کازیانو تمام شد، نشان داد پورتوریکو بسکتبالی شبیه آمریکا بازی می‌کند.

اوج کار آن‌ها پیروزی ۱۰۰ بر ۸۰ مقابل مکزیک در مونتری مکزیک بود. پورتوریکو در مرحله بعد آرژانتین، اروگوئه و پاناما را هم در گروه ۶ تیمی خود در کنار آمریکا و مکزیک می‌دید، شکست سنگین ۱۰۶ بر ۸۴ برابر آرژانتین شب تلخی برای آن‌ها رقم زد و در دور بعد هم پورتوریکو با بدشانسی محض ۶۴ بر ۶۲ در مونته ویدئو به اروگوئه باخت.

آن ها، اما معجزه کردند تا پتاناما را ببرند و با پیروزی برابر آرژانتین و اروگوئه به جام جهانی بسکتبال برسند.

تیم ملی بسکتبال تونس

تونسی‌ها این روز‌ها در جایگاه ۵۱ جهان قرار دارند آن در دور نخست رقابت هایشان به ۶ پیروزی رسیدند و به همراه کامرون و چاد در گروه E. انتخابی آفریقا در کنار آنگولا، مصر و مغرب به رقابت پرداختند آن‌ها سرانجام در بازی‌های سخت توانستند بر حریفانشان چیره شوند و به جام جهانی بسکتبال برسند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

ایران ۳ - لهستان ۲

0 نظر

ارسال نظر

capcha