سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس:

خودروسازها به هیچ دلیلی حق گران کردن خودروهایشان را به صورت میلی ندارند

خودروسازها به هیچ دلیلی حق گران کردن خودروهایشان را به صورت میلی ندارند

ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی گرانی مجدد خودروهای سایپا گفت: مجلس نمی‌تواند در موضوع گرانی خودرو که از طریق بازار دچار نوسان شده است ورود کند. اگر این گرانی از سمت خودروساز باشد ما می‌توانیم وارد شویم و درباره‌ی علت آن سوال کنیم. در رابطه با گران شدن خودروی تیبا از سمت خودروساز حتما اطلاعات لازم را جمع‌آوری کرده و در روز یک‌شنبه و دوشنبه در مجلس مطرح خواهیم کرد و پیگیر این موضوع خواهیم بود.

وی افزود: از افرادی هم که این اطلاعات را دارند به عنوان کسی که این مدارک را تهیه و تنظیم می‌کند تا از وزیر سوال شود، می‌خواهم که دانسته‌های خود را با من مطرح کنند تا من از طریق کمیسیون آن را مطرح کنم و از وزیر و خودروسازها جواب بخواهیم.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس در خصوص علت و مقصر گرانی خودرواظهار داشت: مقصر گرانی خودرو باید پس از بررسی مشخص شود. اگر خودروساز این کار را انجام دهد، ستاد تنظیم بازار باید پاسخگو باشد. خودروسازها به هیچ دلیلی حق گران کردن خودروهایشان را به صورت میلی ندارند.

ملکی در پایان خاطر نشان کرد: در آلمان وقتی شیر به مقدار ناچیزی گران شد، مردم نخریدند و پس از یک روز که همه‌ی شیرها فاسد شد قیمت‌ها به قبل برگشت. متاسفانه ما برعکس این موضوع عمل می‌کنیم و با اعمال زشتی مثل احتکار به گران شدن اقلام دامن می‌زنیم. این رفتار غلط باید از فرهنگ ما پاک شود.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

اگر اقدام جدی جهت حفظ ارزش پول ملی صورت نگیرد قیمت خودرو دوباره افزایش می‌یابد/ قیمت خودرو هیچ‌وقت به قیمت قبلی برنمی‌گردد

مردم دانستند که قیمت یک ماشین این رقم‌های نجومی نیست/ گرفتار سقف کاذب در قیمت خودروها شدیم

با آزاد شدن واردات خودرو، قیمت‌ها تا 50 درصد کاهش پیدا خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha