مسئولان با قدرت از بروز فساد جلوگیری کنند

 مسئولان با قدرت از بروز فساد جلوگیری کنند

به گزارش سراج24،  آیت‌الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران گفت:  رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه ای صادر کردند که یکی از مصادیق آن معنویت و اخلاق است؛ امت اسلام، ملت ایران و جوانان مخاطب این بیانیه هستند و جوانان باید تلاش و کوشش خود را برای عملی کردن بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب به کار بگیرند.

وی با بیان اینکه اخلاق و معنویت در بسیاری از کتاب و گفتارها آمده است، تصریح کرد: همه می دانیم اخلاق، ایمان به خدا، صداقت، رعایت حقوق دیگران، پاکی و صفا چیست.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سوره والعصر، افزود: در این سوره خداوند متعال انسان را به زمان و عمر متوجه می دارد و به ما سفارش می کند که از دقایق عمرمان به بهترین وجه باید استفاده کنیم، زیرا عمر بسیار ارزشمند است و موجب سعادت انسان می شود. از سویی زمان دارای باطن است و باطن زمان کمال و ارزش های زمان به شمار می رود و این گردش روز و شب بی حساب نیست؛ بلکه یک باطنی به همراه خود دارد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه در پایان سال قرار داریم و باید بر لزوم محاسبه نفس در سالی که گذشت توجه کنیم؛ اعمال بد و گناهان خود را باید بنویسیم و گناه را هم نباید کوچک بشماریم، چرا که همین گناهان انسان را از بین می‌برد. همچنین نباید برخی گناهان همچون آبرو بردن و پول‌پرستی را توجیه کرد.

آیت الله امامی کاشانی افزود: توصیه شده است که شب هنگام به محاسبه نفس خود بپردازیم. جوانان به حساب نفس خود بپردازند و مراقب هجمه دشمنان که با برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد، باشند. عیاشی و رفیق بازی هوای نفس است و باید مراقب عمر خود باشیم. کمال ما در خدمت کردن به مردم، ایمان، درس خواندن و... است. دشمن می‌خواهد که جوانان ما به دنبال عیاشی، لذت‌های تباهی‌ساز و وقت تلف کردن بروند.

وی با اشاره به بخش دیگری از سوره والعصر گفت: منظور از «عملوا الصالحات» کمک کردن به دیگران است و تنها نماز بی روح و روزه بی جان نیست، بلکه کمک به دیگران جان نماز و روزه است.

امامی‌کاشانی با اشاره به حضور انبوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار کرد: حضور خیل انبوه مردم ایران اسلامی در خیابان‌ها اهداف دشمن و تبلیغات گسترده آنها را خنثی کرده و به همین دلیل از اقدام ایرانیان قدردانی می‌کنم.

وی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) و شهدا به وجود آورنده 22 بهمن بوده و اقدامات آنها جلوه‌ای از اهداف پیغمبر اکرم و حضرت صاحب‌الامر بوده است ضمن اینکه 22 بهمن نوری در دل همه به وجود آورده و همین امر باعث می‌شود همگان به خیابان بیایند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد:‌دشمنان اسلام که همواره کور هستند هیچ گاه نور 22 بهمن و حضور انبوه مردم در خیابان‌ها را نمی‌بینند.

امامی‌کاشانی گفت:‌ دشمنان اسلام همواره در زیان و خسران به سر می‌برند که این ضررهای آنها را به عینه مشاهده کردیم و انقلاب اسلامی توانسته آنها را با شکست مواجه کند که برای مثال انقلاب اسلامی ایران گلوی آمریکا و رئیس‌جمهور نالایق آنها را فشار داده و آنان را در عراق و سوریه به زمین زده و شکست داده است که قطعا این موضوع بخشی از عنایت خداوند بوده است.

وی با اشاره به دیدار روز گذشته اعضای مجلس خبرگان با رهبر انقلاب افزود: ایشان در این دیدار فرمودند که دشمنان باتمام قدرت و حداکثر فشار اقداماتی را علیه ایران انجام داده‌اند، لذا باید ایران اسلامی هم با امکانات حداکثری برای مقابله با آنان خود را آماده کند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم اعمال همه مردم ایران صالح بوده و بدانیم که وظیفه داریم کارهای خود را به خوبی انجام داده و به اقدامات خود ایمان داشته باشیم.

امامی‌ کاشانی تاکید کرد: مشکلات اقتصادی کشور باید در داخل و با استفاده از ظرفیت‌های تولیدی صورت گرفته در ایران حل شود. ضمن اینکه باید با احتکار دزدی، فساد و گرانفروشی مقابله کرد.

وی با بیان اینکه برخی افراد مفسد، احتکار و گرانفروشی رادر جامعه اسلامی به وجود می‌آورند، افزود: قطعا خداوند پاسخ این اقدامات صورت گرفته را به خود آن افراد یا خانواده‌شان بازمی‌گرداند.

امامی‌کاشانی با اظهار تاسف از اینکه در شرایط اقتصادی فعلی مسئولان وظایف خود را به خوبی انجام نمی‌دهند، گفت: چرا حل گرفتاری‌ها و مشکلات به خوبی در کشور دیده نمی‌شود و بهتر است در پایان سال جاری و آغاز سال 98 به مدیریت درست و اقدامات صحیح بوده و بر آن اصرار کنیم.

وی اظهار داشت: از همه مدیران و مسئولان می‌خواهم در مقابل سوءاستفاده و منفعت جویی دوستان و اعضای خانواده خود حساس بوده و در برابر اقدامات آنها انتقاد کرده و با آن مقابله کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به بروز حادثه بمب‌گذاری در 24 اسفند سال 63 در نماز جمعه تهران که توسط گروهک مجاهدین خلق صورت گرفت،‌ که منجر به 14 شهید و 88 زخمی شد، گفت: دشمن همواره در صدد حمله به نماز جمعه بوده است.

امامی‌کاشانی تصریح کرد: نماز جمعه همواره جای فکر و توجه به مسائل اجتماعی و انسجام و وحدت کلمه بوده است. به همین دلیل این محل منجر به هراس دشمن شده است.

وی در پایان با اشراه به بروز حادثه تروریستی در نیوزیلند گفت:‌ حادثه رخ داده و حمله تروریستی به 2 مسجد در این کشور نشاندهنده آن است که تریبون نماز جمعه بسیار مهم است.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

بالاترین سطح وحدت در ایران مشاهده می‌شود

خاتمی: اموال و اقدامات مسئولان باید در یک ویترین شیشه‌ای باشد

جایگاه عقیدتی سیاسی درون نیرو‌های مسلح بسیار ارزشمند است

0 نظر

ارسال نظر

capcha