انرژی خود را در پانزده دقیقه دو برابر کنید

انرژی خود را در پانزده دقیقه دو برابر کنید

به گزارش سراج24، روش‌های متعددی برای افزایش سطح انرژی بدن شما در زمانی که انرژی تان به اتمام رسیده و تمرکز کردن برایتان دشوار شده است، وجود دارد.

 پیاده روی: هر نوع فعالیت هوازی، حتی بالا رفتن از پله‌ها شما را پرانرژی خواهد کرد. ورزش نه تنها عملکرد بدنتان را بهتر می‌کند بلکه میزان اکسیژن خونتان را نیز افزایش می‌دهد و موجب می‌شود قلبتان تندتر بزند و در نتیجه جریان خون به ماهیچه و بازگشت به ریه‌ها تقویت شود. ورزش همچنین موجب ترشح آندرفین (یک ماده شبه هورمونی) می‌شود و یک احساس خوب جسمی را در شما ایجاد می‌کند.

نوشیدن آب: کم آبی از عوامل و مقصران اصلی کاهش سطح انرژی بدن و بروز خستگی است. اگر دچار کمبود آب به صورت خفیف شدید، رساندن اکسیژن به اندام‌ها آرام‌تر صورت می‌گیرد و باعث از بین رفتن انرژی می‌گردد. پس نوشیدن قهوه و نوشیدنی‌های انرژی زا را کنار بگذارید و روزانه به اندازه کافی آب بنوشید.

قرار گیری در معرض نور خورشید: نور خورشید به شما انرژی می‌بخشد، زیرا شما زیر نور خورشید ویتامین D. کسب می‌کنید و ویتامین D. می‌تواند روحیه و عملکرد ذهنی تان را افزایش دهد. با این حال صورتتان را در معرض نور خورشید قرار ندهید و خود را برنزه نکنید و همیشه خود را از تماس با اشعه مضر یو وی خورشید دور نگاه دارید. تنها ۱۵ دقیقه هوا خوری و استفاده از نور خورشید در بیرون از منزل باعث می‌شود که شما شاداب و پرانرژی به سر کار خود بازگردید.

مصرف فیبر در وعده صبحانه: اینطور ثابت شده افرادی که به اندازه کافی در وعده صبحانه فیبر دریافت نمی‌کنند، بیشتر دچار احساس کمبود انرژی در طول روز می‌شوند. مصرف بلغور جو، نان تست کامل، تخم مرغ و همچنین ماست و انواع توت‌ها در وعده صبحانه فیبر مورد نیاز بدن را تامین کرده و فرد را از احساس خستگی در طول روز دور می‌کند. فراموش نکنید که مواد غذایی غنی از ویتامین‌های گروه ب. که مانند یک نوشابه انرژی زا عمل خواهند کرد شامل ماست، غلات کامل و دانه آفتاب گردان است. مواد معدنی موجود در آجیل، غلات کامل و فراورده‌های لبنی با کمک به سوخت و ساز بدن نیز انرژی را افزایش می‌دهند.

داشتن چرت‌های کوتاه: یک خواب کوتاه ۱۵ تا ۳۰ دقیقه‌ای برای تجدید قوای سیستم‌های بدن کافی است و به شما در رفع خستگی تان کمک می‌کند.

تنفس عمیق: با تنفس عمیق، میزان اکسیژن خون زیاد می‌شود، فشار خون و تپش قلب کم می‌گردد، عضلات آرام می‌شوند و گرفتگی‌های عضلانی از بین می‌روند. با هر تنفس، شما اکسیژن و انرژی به سلول‌های بدن خود می‌دهید. علاوه بر این، انجام حرکات یوگا و مدیتیشن تنها برای ۱۰ دقیقه در اوایل صبح بهترین روش برای کاهش سطح استرس و مبارزه با خستگی در طول روز است

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

موشن گرافیک | چرا اربعین کربلا نریم!؟

دولت بدون در جریان گذاشتن نمایندگان مجلس قصد افزایش قیمت بنزین را داشت

نوشیدن آب برای روزه دار از دیدگاه علما

0 نظر

ارسال نظر

capcha