سازمان از متروکه کردن گوشت‌های تنظیم بازاری خودداری می کند

سازمان از متروکه کردن گوشت‌های تنظیم بازاری خودداری می کند

به گزارش سراج24، جمشید قسوریان جهرمی رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از رفع مشکل متروکه شدن ۷۰ کانتینر گوشت وارداتی تنظیم بازاری در گمرک خبر داد و افزود: این گوشت‌های وارداتی به دلیل انتقال پول مشمول قانون متروکه شده بودند.

وی همچنین اظهار کرد: هر کالایی بیش از مهلت قانونی در گمرک بماند و ترخیص نشود مشمول مقررات متروکه خواهد شد.

رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: وقتی کالایی مشمول مقررات متروکه شد طبیعی است که فرآیند متروکه و فروش آن نیز باید از طریق این سازمان انجام شود.

وی در ادامه افزود: متروکه شدن هزینه اضافه‌ای برای وارد کننده ایجاد خواهد کرد اما چون گوشت‌ها با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی برای تنظیم بازار به کشور وارد شده از متروکه شدن خودداری تا هزینه اضافه‌ای به واردکننده تحمیل نشود.

قسوریان جهرمی بیان کرد: سازمان از متروکه کردن گوشت‌های تنظیم بازاری خودداری می کند چرا که اعتقادی به این موضوع نداشت.

وی گفت: مقرر شد با توجه به حساسیتی که کشور در شرایط فعلی دارد این گوشت‌ها به شرکت  پشتیبانی امور دام تحویل تا در بازار توزیع شود، چون نیاز جامعه و مردم است.

رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی افزود: مصوبات امروز تنظیم بازار کشور نیز همین بود که گوشت‌های مزبور هرچه سریعتر در پروسه ترخیص گمرکی قرار گیرد یعنی نحوه ترخیص همان ترخیص نرمال گمرکی باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه دلیل توقف ترخیص گوشت‌های مدنظر بحث انتقال پول بوده است، تصریح کرد: کشور اکنون به لحاظ انتقال پول در یک شرایط خاصی قرار دارد.

قسوریان جهرمی گفت: انتظار می‌رود این موضوع با مبادله اسناد بانکی یک تا دو روز آینده برطرف و بطور کلی مشکل کانتینر‌ها رفع شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

امکان ثبت‌سفارش بدون انتقال ارز برای مواد اولیه فراهم شد

واحد مستقل مالیاتی در مناطق آزاد

اصلاح ضمانت نامه بانکی رای صدور مجوز‌های قانونی ترانزیت آجیل و خشکبار

0 نظر

ارسال نظر

capcha