یک مقام مسئول مطرح کرد؛

فعالیت‌های یگان حفاظت در بحث حراست از اراضی و انفال به صورت شبانه روزی است

 فعالیت‌های یگان حفاظت در بحث حراست از اراضی و انفال به صورت شبانه روزی است

به گزارش سراج24، سرهنگ علی عباس نژاد با اشاره به نزدیکی ایام نوروز و افزایش احتمال تصرفات و تخریب و تعرض به اموال ملی و دولتی اظهار کرد: همانطور که درنامه وزیر راه و شهرسازی به دادستان کل کشور و دبیر شورای‌عالی حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه در خصوص تصرفات اراضی ملی و دولتی در ایام نوروز اشاره شده بود، این یگان اقدام به تدوین شیوه نامه نوروزی کرد که بر اساس آن پرسنل یگان حفاظت به صورت شبانه روزی در ایام نوروز آماده صیانت از اراضی و پیشگیری از تعرضات هستند و در صورت لزوم با متصرفان غیرقانونی اراضی دولتی برخورد خواهند کرد.

وی افزود: فرماندهان یگان حفاظت ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها با برگزاری جلسات متعدد با پلیس پیشگیری استان و دادستان‌ها هماهنگی‌های لازم را در خصوص اجرای ماموریت صیانت از اراضی در ایام نوروز به عمل آورده اند.

عباس نژاد با تاکید بر اینکه فعالیت‌های یگان حفاظت در بحث حراست از اراضی و انفال به صورت شبانه روزی است، گفت: امیدواریم در طول تعطیلات سال پیش رو نیز مثل سال گذشته کمترین تعرض و تصرف را به اراضی دولتی داشته باشیم.

این مقام مسئول در باره اجرای احکام قطعی صادره از دستگاه قضایی توسط یگان حفاظت در سال ۹۷ گفت: به طور کل در طول امسال ۶۵۷ مورد حکم قطعی اجرا کردیم که از این تعداد ۲۹۶ مورد خلع ید، ۲۷۸ مورد قلع و قمع و ۸۳ مورد تخلیه بوده و در این راستا در مجموع موفق به آزاد سازی ۹۸۲ هکتار زمین دولتی به ارزش ۱۳۶۴ میلیارد تومان شدیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در بحث رفع تعرضات گفت:  امسال با بلوک بندی در سطح کشور و با گشت زنی هدفمند  ۲۹۵۸ مورد تعرض به اراضی ملی مشاهده شد که با توجه به اختیارات قانونی به عنوان ضابط قضایی ۲۸۹۱ مورد رفع تصرف فوری انجام شده که این امر بدون تحمیل کار اضافه به سازمان و بدون تشکیل پرونده در دستگاه قضایی موجب رفع تصرف ۱۱۷۰ هکتار اراضی دولتی در سال ۹۷ شد، ۶۷ مورد تعرض باقی مانده نیز جهت تشکیل پرونده به دستگاه قضا ارجاع داده شده که پس از صدور حکم قطعی به بیت المال بازگردانده خواهد شد.

سرهنگ عباس نژاد ادامه داد: یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی تهران با بیشترین مساحت اراضی رفع تعرض شده در سال ۹۷ موفق به آزادسازی یک میلیون و ۸۹ هزار و ۶۹۹ متر مربع با ارزش تقریبی ۲۹۰ میلیارد تومان شد و یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر با ۷۹۹ مورد رفع تعرض فوری بیشترین موارد رفع تعرضات در سطح کشور را داشته است.

وی در پایان تصریح کرد: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته ایجاد سامانه اطلاعات مردمی یگان در دستور کار قرار دارد که با این وجود امسال۲۸۱۴ مورد گزارش مردمی تعرضات و تصرفات به یگان‌های سراسر کشور ارسال شده که این نشان از عملکرد مثبت ما در میان مردم و تعامل با ایشان را دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کاغذهای تهیه شده با ارز دولتی به قیمت روز دلار به فروش می‌رسد!

دست اندازی ژن های خوب برای ارز نیمایی !

سیاست انبساطی با عملیاتی شدن بازار باز

0 نظر

ارسال نظر

capcha