در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم چه گذشت؟

در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم چه گذشت؟

به گزارش سراج24، مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم (سه شنبه ۲۱ اسفند) با حضور چهره‌های برجسته سیما، برنامه‌سازان، کارگردانان، تهیه‌ کنندگان و ... در سالن همایش‌های صدا‌وسیما آغاز  شد.

عبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی، مرتضی میرباقری معاون سیما، محمد حسین رنجبران مدیر روابط عمومی صدا و سیما و شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی،رامبد جوان،رضا رشید پور،محسن تنابنده و احسان علیخانی در مراسم حضور دارند.

تشکر گلزار از مدیر شبکه سه

گلزار پس از دریافت جایزه گفت:در راه فکر می‌کردم اگر قسمت بود صحبت کنم از چه کسی باید تشکر کنم؛ از مردم تشکر می‌کنم که اعتبار سال‌ها کار در سینما و موسیقی و اخیراً در تلویزیون را از آنها دارم. مردم باعث شدند تا «برنده باش» یکی از دو برند تلویزیون شود و از مدیر با درایت شبکه سه، مردم و طرفدارانم هم تشکر می‌کنم.

پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم به ایستگاه پایانی رسید/ تقدیر از برگزیدگان

وی ادامه داد: از اینکه باعث شدم خیلی از افرادی که تلویزیون نمی دیدند بخاطر "برنده باش" تلویزیون تماشا کنند خوشحالم. برنده باش سالیان سال ادامه خواهد داشت.

رئیس رسانه ملی: سبک زندگی ایرانی اسلامی را باید در دنیا انتشار بدهیم / لزوم توجه ویژه به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری

رئیس رسانه ملی گفت: پایه‌های تمدن جدید، سبک زندگی است و ملت ایران باید سبک زندگی ایرانی اسلامی را در دنیا انتشار بدهد.

رئیس رسانه ملی: سبک زندگی ایرانی اسلامی را باید در دنیا انتشار بدهیم / لزوم توجه ویژه به بیانیه گام دوم 

پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم به ایستگاه پایانی رسید/ تقدیر از برگزیدگان

اجرای موسیقی زنده توسط علی زند وکیلی

 

در ادامه برنامه علی زند وکیلی به اجرای زنده موسیقی پرداخت و برگزیدگان با رئیس رسانه ملی عکس یادگاری گرفتند.

پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم به ایستگاه پایانی رسید/ تقدیر از برگزیدگان

رشیدپور جایزه خود را به شهدای سانحه سقوط هواپیما اهدا کرد

رضا رشیدپور مجری برنامه «حالا خورشید» پس از دریافت جایزه گفت: من هیچ کاره‌ام از ۷۰ نفر از همکارانم سپاسگزارم. ما در این هیاهوهای خبر از سانحه هواپیمایی که یک ماه اخیر سقوط کرد و سرنشینان آن برای تهیه گوشت رفته بودند غفلت کردیم و من این تندیس را به آنها تقدیم می‌کنم.

رشیدپور با اظهار خوشحالی از تندیس نگاه مردمی‌که دریافت کرده است از جمعیت حاضر در سالن درخواست کرد نجم الدین شریعتی، اقبال واحدی و نیما کرمی را تشویق کنند.

پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم به ایستگاه پایانی رسید/ تقدیر از برگزیدگان

درخواست علیخانی از مدیران رسانه ملی برای عیادت از رضا رویگری

احسان علیخانی برگزیده جشنواره جام جم در این مراسم گفت:در فکر این بودم که بیایم اینجا و چند گله گی بیان کنم. من شاید ۱۸ ساله بودم که وارد صداوسیما شدم و در شبکه یک وارد کار شدم. من تجربه اجرای این جشنواره را در دور دوم یا سوم دارم و برای اینکه بگویم اوضاع اقتصادی سازمان چقدر خراب است باید بگویم قسط آخر اجرای آن جشنواره را دریافت نکردیم.

پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم به ایستگاه پایانی رسید/ تقدیر از برگزیدگان

علیخانی در بخش دیگر حرف‌هایش گفت: من با مسئولان سازمان صحبت کردم و فکر می‌کنم اکنون زمانی برای پایان «ماه عسل» و شروع «عصر جدید» است و از بودن در کنار داوران برنامه «عصر جدید» خوشحال هستم.

وی در ادامه در پاسخ به سوال مجری درباره برنامه های مجللش به شوخی گفت: من محکومم به مجلل بودن و تشریفاتی بودن.

علیخانی در ادامه گفت: دیروز مصاحبه تکان دهنده‌ای از رضا رویگری دیدم که لنگ اجاره خانه هستند. من مدیران را به ملاقات با او دعوت می کنم و می‌خواهم به عنوان یک فرد کوچک در رسانه ، هدیه‌ام را به او تقدیم کنم.

 

ساخت ماه عسل به پایان رسید

عادل فردوسی پور: من فرزند رسانه ملی و‌ مدیون تلویزیون هستم

عادل فردوسی پور مجری برنامه «نود» بعد از دریافت جایزه خود گفت:من خیلی خوشحالم که امسال در سخت‌ترین سال کاری ام دو جایزه گرفتم از استادانی که همه آنها خاک صحنه خورده‌اند. من فرزند رسانه ملی هستم و در این بیست و چند سال همیشه سعی کردم صادقانه کار کنم و خود را مدیون مردم می دانم.

پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم به ایستگاه پایانی رسید/ تقدیر از برگزیدگان

فردوسی‌پور ادامه داد: اینکه کارم دیده شد خیلی برایم ارزشمند است من مدیون مردم هستم و نمی دانم چگونه از آنها تشکر کنم. این جایزه دوم ارزش زیادی برای من دارد.

وی ادامه داد: مردم همیشه به من لطف داشتند، من خیلی منقلب شدم به خاطر سختی‌هایی که در این سال کشیدم اما این جایزه، لطف مردم و سازمان برای من مثل اکسیر است. از وزیر محترم ارتباطات از پلیس فتا و ستاد جشنواره و میرباقری سپاسگزارم، این جایزه را مدیون مردم هستم و به مردم تقدیم می‌کنم و امیدوارم لایق لطف مردم باشم.

نکوداشت خشایار الوند نویسنده پایتخت

در ادامه این مراسم خانواده خشایار الوند نویسنده مجموعه‌های تلویزیونی سیما و سیروس مقدم کارگردان سریال «پایتخت» روی صحنه حاضر شدند و مراسم یادبودی برای این هنرمند فقید برگزار شد‌.

پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم به ایستگاه پایانی رسید/ تقدیر از برگزیدگان

کارگردان ایرانگرد: برخی از مستندسازان از ما کپی می‌کنند

جواد قارایی با در دست داشتن متنی از همه اهالی رسانه و خانواده خود تشکر کرد و گفت:  یکی از افتخارات ما اورجینال بودن آثار است، البته برخی از مستندسازان از ما کپی می‌کنند که بنده بسیار خوشحال هستم.

تجلیل از دو دوبلور پیشکسوت سیما
مسعود احمد افزادی دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم و مرتضی میرباقری از منوچهر والی‌زاده دوبلور پیشکسوت تجلیل و تقدیر کردند.
 
والی زاده پس از دریافت جایزه گفت: ۵۰ سال با این میکروفن سروکار دارم اما الان قلبم تند تند می‌زند. امشب این افتخار نصیبم شد بعد از این همه سال اینجا قرار بگیرم. من خودم را لایق این همه خوبی و محبت نمی‌دانم و نمی‌دانم چگونه پاسخ این همه محبت را بدهم.
 
پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم به ایستگاه پایانی رسید/ تقدیر از برگزیدگان

وی ادامه داد: تلویزیون و صدا و سیما خانه ماست و من اگر این جایزه را گرفتم فقط وظیفه دارم این را برای همه همکارانم نگه‌داری کنم. من از طرف جوان‌ها از ریاست محترم رسانه ملی، ریاست صدا و ریاست دوبله خواهش می‌کنم که جوانان را جذب کنند. ما به به اصطلاح بقچه‌یمان را بستیم و باید جای خود را به جوانان بدهیم.

تقدیر از مینو غزنوی

اکبر منانی، علی همت مومیوند، نرگس فولادوند، داریوش اسماعیلی، اکبر صالحی، بهزاد توکلی تقدیر شدند‌.

مینو غزنوی پس از دریافت جوایز گفت: زمانی که من و همکارانم وارد این سازمان شدیم‌، اینجا خاکی بود و هیچی نداشت جز ساختمان پخش و از آن زمان تا الان ما هستیم. واحد دوبلاژ قدیمی‌ترین واحد سازمان است. من از مجتبی نقی‌یی تشکر می‌کنم که ایستاد تا همه ما را ببیند.

درخواست معاون سیما از قانون‌گذاران برای حمایت از رسانه ملی

مرتضی میرباقری معاون سیما ضمن خوش آمدگویی به حضار در سالن اظهار کرد: جشنواره جام جم به دلیل چهار ویژگی بزرگترین رویداد رسانه ای، علمی و فرهنگی کشور است. هیچ جشنواره ای در ایران از نظر کمیت، میزان مخاطب و آثاری که در مسابقه شرکت می کنند قابل مقایسه با جشنواره تلویزیونی جام جم نیست چرا که حدود یکصد و چهل هزار ساعت برنامه در تمامی ساختارها پخش می‌کند. ده‌ها مسابقه، سریال و صدها مسابقه ترکیبی و صدها برنامه گفتگو محور و میزگرد در سیما تولید می‌شود، که امشب اکثر این صاحبان اثر اینجا حضور دارند.

معاون سیما افزود: هیچ جشنواره ای برای تمام ملت ایران نیست اما مخاطب این جشنواره تمام سنین هستند. درواقع این چند ویژگی جشنواره ما را از بقیه جشنواره ها متمایز می کند.

وی ادامه داد: ما برای سنجش برنامه ها یک ابزار همیشگی به نام نظرسنجی‌ها و نگرش سنجی ها را داریم تا نظر مردم و ارزیابی مردم را بررسی کند‌. کار دیگری که ما برای سنجش برنامه ها انجام می‌دهیم حرفه ای ترین افراد را درگیر ارزیابی و سنجش تخصصی برنامه‌ها کردیم. ما در سال ۱۳۹۷ یک سنجش سومی را به دو سنجش قبلی خود اضافه کردیم، که برای مخاطبان امکانی را فراهم کند که به طور فعال مردم در آن حضور داشته باشند. البته ما در این سنجش سوم از برنامه سازان و هنرمندان خود خواستیم تا باری دیگر دور تند برنامه یک ساله را در معرض دید مردم قرار دهند و باری دیگر مردم امتیازهای خودشان را نسبت به علاقه‌شان به برنامه‌ها بدهند.

میرباقری یادآور شد: ما حدود یکصد و چهل برنامه را در مقابل مردم قرار دادیم تا مردم به آنها امتیاز بدهند و در بین این ۱۴۰ عنوان، یک عنوان اختلال و‌ تغییری در آرا به وجود آمد، که رسانه ملی اولین جایی بود که متوجه شد و سریعا پیگیری کرد و‌ مصونیت آرا را انجام داد و‌ حوزه های امنیتی و‌ قضایی را آگاه کردیم.

معاون سیما اظهار کرد: من در جشنواره‌های پیشین هم این تقاضا را کردم، خوشبختانه رئیس رسانه ملی علی رغم تمام مضایقی که وجود دارد و علی رغم همه محدودیت ها، حامی ما بوده است.

وی افزود:یک واحد سرمایه‌گذاری ده ها برابر اثر گذاری خواهد داشت. اگر صدای ما به قانون گذاران می رسد، تقاضا دارم اگر میخواهید سرمایه ما بیشتر شود و مقاومت بیشتری برای بالندگی فرهنگ داشته باشیم، باید بیش از پیش به رسانه ملی توجه کنند و مهربان تر برخورد کنند.

دبیر جشنواره جام جم: هدف ما از برگزاری جشنواره، شناخت گام‌های نو و فاخر است

مسعود احمدی افزادی دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم گفت: در شامگاه بیست و یکم اسفند ماه در آغاز دهه پنجم‌انقلاب اسلامی سلام و عرض ادب دارم خدمت برنامه سازان و فرهیختگان ارجمند و همه آنهایی که دستی در برنامه سازی دارند‌.

پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم به ایستگاه پایانی رسید/ تقدیر از برگزیدگان

وی ادامه داد: ۱۶۵ روز کار هیئت‌های انتخاب آثار و داوری جمع بندی شده و در خدمت شماست. چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌طلبید ما چنین جشنواره‌ای را در رشته های مختلف رسانه ملی داشته باشیم.

دبیر جشنواره عنوان کرد: هدف ما از برگزاری جشنواره، شناخت گام‌های نو و فاخر است که در دهم پنجم انقلاب گام جدیدی باشد و امیدواریم چنین برنامه‌ای فضایی برای گام جدید ما در دهه پنجم انقلاب مقابل هجمه‌های دشمن را ایجاد کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اختتامیه هنرواره ملی روایت جهاد به زمان دیگری موکول شد

اختتامیه «مهرواره ملی شعر وحدت» برگزار می‌شود

اختتامیه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی پژوهشی شیخ طوسی(ره)

0 نظر

ارسال نظر

capcha