شکار پیرترین موجودات توسط انسان؛ از وال ۱۳۰ ساله تا خرچنگ ۱۰۰ ساله+تصاویر

شکار پیرترین موجودات توسط انسان؛ از وال ۱۳۰ ساله تا خرچنگ ۱۰۰ ساله+تصاویر

به گزارش سراج24،  انسان‌ها برای خودشان به دنبال طول عمر بیشتر و زندگی ابدی هستند، اما در نقطه مقابل آن‌ها زندگی بیشتر حیوانات است که رو به کوتاهی است. زندگی کوتاه است، اما انسان‌ها مدت هاست آن را فراموش کرده اند.

پیرترین موجوداتی که توسط انسان‌ها کشته شده اند

اما باید بگویم که انسان‌ها در طول عمر تنها نیستند. حیوانات و گیاهانی وجود دارند که صد‌ها سال عمر می‌کنند البته تا زمانی که انسان‌ها دخالتی در زندگی آن‌ها نداشته باشند. در زیر پیرترین موجوداتی که توسط انسان‌ها کشته شده اند را با هم ببینیم.

وال ۱۳۰ ساله

در ماه می‌سال ۲۰۰۷ شکارچیان بومی سواحل آلاسکا یک نهنگ غول پیکر را شکار کردند

 

در ماه می‌سال ۲۰۰۷ شکارچیان بومی سواحل آلاسکا یک نهنگ غول پیکر را شکار کردند. آن‌ها بعد از کشتن نهنگ یک نیزه شکار زیر پوست شانه‌های او پیدا کردند که به سال ۱۸۹۰ بازمیگردد و این یعنی نهنگ غول پیکر ۱۱۷ سال گذشته از یک حمله شکارچیان جان سالم به در برده است. از آن جا که شکارچیان نهنگ‌های بزرگ و جوان را شکار می‌کردند دانشمندان به این نتیجه رسیدند که عمر این وال ۱۳۰ سال است. دانشمندان تخمین زده اند که وال‌ها می‌توانند ۲۰۰ سال عمر کنند.

ماهی سنگی ۲۰۰ ساله

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ یکی از بومیان سواحل آلاسکا ماهی سنگی ۲۰۰ ساله را شکار کرد

 

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ یکی از بومیان سیاتل هنگام ماهیگیری در سواحل آلاسکا این ماهی سنگی بزرگ را شکار کرده که بعد از انداختنش به ساحل از عظمت آن غافلگیر شده است. او یک ماهی ۱۸ کیلویی ۲۰۰ ساله را شکار کرده است.

صدف ۴۰۵ ساله

در سال ۲۰۰۷ صدف ۴۰۵ ساله شکار شد

 

در اعماق اقیانوس اطلس شمالی صدف‌هایی زندگی می‌کنند که طول عمر زیادی دارند. طول عمر این صدف‌ها از روی حلقه‌های روی لاک صدف‌ها تشخیص داده می‌شود و البته دانشمندان از آن برای تغییرات سطح دما نیز استفاده می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ یکی از این صدف‌ها شکار شد و بعد از شمارش حلقه‌های آن دریافتند که جان یک صدف ۴۰۵ ساله را گرفته اند.

درخت ۴۹۰۰ ساله

در سال ۱۹۶۴ بعد از قطع یک درخت به عمر ۴۹۰۰ ساله آن پی برد

 

درخت‌ها هم مثل صدف‌ها با هر سال بزرگ‌تر شدن یک حلقه به حلقه‌های روی تنه درخت اضافه می‌کنند. البته دانشمندان از آن برای تعیین دمای تاریخی نیز استفاده می‌کنند و برای این کار باید درخت را قطع و حلقه‌های روی تنه را بشمارند. برای آسیب نرسیدن به درخت روش دیگری هم وجود دارد. در این روش با مته از درخت نمونه برداری می‌کنند. در سال ۱۹۶۴ جغرافی دانی به نام Donald R. Currey برای آزمایش روی درختان پارک ملی گریت باسین در نوادا و تعیین حرکات یخ رود‌ها از روش نمونه برداری استفاده نکرد و بعد از قطع یک درخت به عمر ۴۹۰۰ ساله آن پی برد.

فیل ۱۰۰ ساله

در سال ۱۹۵۰ شکارچی اسپانیایی برای شکار فیل ۱۰۰ ساله از ۱۶ گلوله کالیبر بالا استفاده کرد

 

در سال ۱۹۵۰ شکارچی معروف اسپانیایی JJ Fenykovi برای شکار این فیل عظیم الجثه ۱۰۰ ساله ۸ تنی که ردپای او ۹۱ سانتیمتر بود از ۱۶ گلوله کالیبر بالا و چندین اسلحه دیگر استفاده کرد.

ماهی دایناسوری ۹۴ ساله

در فوریه سال ۲۰۱۱ یکی از این ماهی‌های عظیم ۹۴ ساله را در میسیسیپی شکار کرد

 

دانشمندان از روی فسیل ماهی‌های دایناسوری تشخیص دادند که به دوره دایناسور‌ها یعنی ۱۰۰ میلیون سال گذشته برمی گردند. منطقه زندگی آن‌ها از میسیسیپی تا مناطق ساحلی ایالات متحده است، چون این ماهی‌ها معمولا در آب‌های شور زندگی می‌کنند و حتی بیرون از آب هم می‌توانند مدت کوتاهی زنده بمانند و به همین دلیل است که طول عمر آن‌ها نسبت به ماهی‌های دیگر بیشتر است. در فوریه سال ۲۰۱۱ “کنی ویلیام” یکی از این ماهی‌های عظیم ۱۴۸ کیلوگرمی را در میسیسیپی شکار کرد که عمر آن ۹۴ سال بود.

خرچنگ ۱۰۰ ساله

بزرگ‌ترین خرچنگ در سال ۱۹۷۷ در کانادا شکار شد که ۱۹ کیلوگرم وزن و ۱۰۰ سال عمر داشت

 

یک صیاد خرچنگ هر سال میلیون‌ها خرچنگ از اقیانوس اطلس شمالی شکار می‌کند و در میان خرچنگ‌های شکار شده چیز‌های غیرعادی یافت می‌کند. از ویژگی‌های عجیب این خرچنگ‌ها طول عمر آن هاست. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده به این نتیجه رسیده اند که بعضی از خرچنگ‌ها طول عمر ابدی دارند.

درست است که دی ان‌ای این موجودات در برابر پیری مقاوم است، اما آن‌ها به پوست انداختن نیاز دارند. هر چه سن خرچنگ‌ها بالاتر می‌رود پوست اندازی آن‌ها پر استرس‌تر و سخت‌تر می‌شود و ۱۵ درصد خرچنگ‌ها به همین دلیل می‌میرند. هر چه پوسته خرچنگ بزرگ‌تر شود آلوده‌تر و در نهایت باعث مرگ خرچنگ می‌شود. بزرگ‌ترین خرچنگ در سال ۱۹۷۷ در کانادا شکار شد که ۱۹ کیلوگرم وزن و ۱۰۰ سال عمر داشت. این خرچنگ به یک رستوران فروخته و به منوی غذا‌های رستوران افزوده شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کلاهبرداری با فروش حیوانات خانگی/ اعتراف به ۲۸ فقره کلاهبرداری

ردپای آمریکا در کمبود یک نوع داروی هموفیلی

سازمان وظیفه عمومی: ورزشکاران مشمول وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha