بیوگرافی شهید یونس پرهیزگار+عکس

بیوگرافی شهید یونس پرهیزگار+عکس

به گزارش سراج24، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید یونس پرهیزگار یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:

فرازی از زندگینامه شهید:
سردار شهید یونس پرهیزگار در۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۴۲ در خانواده‌ی مومن و دین دار در شهر ارومیه چشم به جهان گشود. از همان دوران کودکی با بچه‌های دیگر فرق داشت. کودکی مهربان و سر به زیر بود، علاقه‌ی خاصی به نماز داشت. در سن ۷ سالگی در دبستان دین پرستی جهت کسب علم و دانش ثبت نام کرد. ابتدایی را در همان مدرسه با رتبه‌ی اول به پایان رسانید و دوره‌ی راهنمایی را نیز در مدرسه‌ی اسلامی به پایان رسانید. بعد وارد دبیرستان شده و تا کلاس دوم نظری به تحصیل ادامه داد ولی، چون کم کم انقلاب شروع می‌شد او دیگر علاقه‌ی خود را به درس و مدرسه از دست داد و نصف شب جهت پخش اعلامیه به مساجد و خیابان‌ها می‌رفت و در و دیوار را ازسخنان امام (ره) پر کرده بود.
بعد از تشکیل سپاه به عنوان ذخیره ثبت نام کرد و شب‌ها در شهر، خصوصا پل قویون به پاسداری مشغول می‌شد. بعد جهت ادامه تحصیل به شهرستان تبریز رفت و سال چهارم را همانجا تمام کرد و موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. سپس به سپاه ارومیه بازگشت و درسال ۱۳۶۱ جهت فراگیری دوره‌ی فرماندهی به تهران اعزام گردید و ازآنجا به مناطق عملیاتی جنوب رفت و درفتح خرمشهر شرکت کرد. عاقبت درسال ۱۳۶۱ ودر درگیری با ضد انقلابیون در منطقه سرو شهید می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

به یاد سردار شهید حسین املاکی

بیوگرافی شهید رسول بابایی

بیوگرافی شهید حمزه قلی زاده

0 نظر

ارسال نظر

capcha