فلاحت پیشه:

ایران در ساز و کار‌های اقتصادی می تواند، همکاری‌های بسیاری با عراق داشته باشد

 ایران در ساز و کار‌های اقتصادی می تواند، همکاری‌های بسیاری با عراق داشته باشد

به گزارش سراج24، حشمت‌الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به هدف و دستاورد‌های سفر رئیس جمهور کشورمان به عراق، اظهار کرد: ما انتظار داشتیم که سفر آقای روحانی پیشتر از این‌ها به عراق انجام می‌شد، چراکه تعامل در این سطح می‌تواند دستاورد‌های خوبی برای کشور داشته باشد.

وی افزود: بر اساس آمار‌های ما در طول سال ۹۷ بالاترین رشد مناسبت‌ها در حوزه‌های مختلف بین ایران و عراق صورت گرفته است، لذا باید به این رابطه توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

فلاحت پیشه تصریح کرد: بسیاری از زیرساخت‌ها و موافقت‌نامه‌ها میان ایران و عراق مانند بازگشایی مرزها، تعرفه‌های ترجیحی و همکاری‌های پساتحریمی نیازمند حضور رئیس جمهور در عراق است تا به مرحله نهایی برسد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما در طول سفر‌هایی که به مرز‌های خسروی و شیلات داشته‌ایم به این نتیجه رسیده‌ایم که باید ساز و کار‌های آن توسط رئیس جمهور با کشور همسایه عراق حل و فصل شود.

وی ادامه داد: ایران می‌تواند در ساخت پالایشگاه‌ها و ساز و کار‌های اقتصادی همکاری‌های بسیاری با عراق داشته باشد، بنابراین سفر رئیس جمهور به عراق دستاورد‌های زیادی برای ما خواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مجلس از حرکت‌های فناورانه و علمی کشور حمایت می‌کند

ترور سردار سلیمانی لکه ننگی در تاریخ ترورهای صورت گرفته توسط آمریکا محسوب می‌شود

شایعه سهمیه بندی بنزین اتفاقی نبود

0 نظر

ارسال نظر

capcha