بولتون: حفظ حضور آمریکا در عراق و سوریه برای مقابله با احتمال بازگشت داعش است

بولتون:  حفظ حضور آمریکا در عراق و سوریه برای مقابله با احتمال بازگشت داعش است

به گزارش سراج24، به نقل از‌ ای بی سی نیوز، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا روز گذشته اعلام کرد خطر داعش همچنان باقی است و ممکن است این گروه دوباره به تجدید قوا بپردازد.

مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با‌ ای بی سی نیوز اعلام کرد خطر داعش همچنان باقی خواهد ماند. بولتون تاکید کرد: یک از دلایل رئیس‌جمهور برای حفظ حضور آمریکا در عراق و بخش‌های کوچکی از نیرو‌های ناظر در سوریه برای مقابله با احتمال بازگشت داعش است و به این طریق می‌توانیم با آن‌ها مبارزه کنیم.

وی ضمن تاکید بر لزوم ادامه حضور آمریکا در سوریه و عراق، تلویحا از اینکه جمهوری اسلامی ایران بعد از چهل سال همچنان پابرجا است، ابراز ناخرسندی کرد.

بولتون در ادامه افزود عناصر داعش همچنان در مناطقی از سوریه پراکنده و در حال گسترش در دیگر مناطق جهان هستند.

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: به عقیده من رئیس جمهور تا جائیکه توانسته در این خصوص شفاف بوده است. زمانی که او درباره شکست  داعش صحبت می‌کند، هرگز نگفته نابودی منطقه‌ای داعش به معنای پایان کامل آن است.

کمتر از دو هفته پیش رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ۱۰۰ درصد از مناطق در اشغال عناصر داعش آزاد شده‌اند. این در حالی است که مقامات آمریکایی و متحدان منطقه‌ای می‌گویند مبارزه با گروه تروریستی داعش به پایان نرسیده است. ژنرال جوزف ووتل، فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا روز پنج شنبه گزارش داد مبارزه با داعش تا پایان، راه زیادی دارد.

 اظهارات بولتون در تعارض با ادعا‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره شکست ۱۰۰ درصدی داعش توسط گروه‌های تحت حمایت این کشور در سوریه است. در ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸ (۲۸ آذر) دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد واشنگتن نیرو‌های نظامی خود را، که سال‌ها در قالب ائتلاف بین‌المللی به بهانه مبارزه با داعش در سوریه حضور داشتند، از این کشور خارج می‌کند. این تصمیم ترامپ با واکنش و مخالفت شدید محافل سیاسی و نظامی آمریکا مواجه شد و آن‌ها خواستار لغو این تصمیم شدند.

روزنامه واشنگتن پست روز ۱۶ اسفند سندی با امضای دونالد ترامپ منتشر کرد که نشان می‌دهد او از تصمیم قبلی خود درباره عقب‌نشینی نیرو‌های آمریکایی از سوریه منصرف شده و موافقت کامل خود را با باقی ماندن این نیرو‌ها در سوریه اعلام کرده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

اتحاد تهران و پکن، چالشی برای دولت بایدن است

غروب قدرت‌ها را خواهیم دید

0 نظر

ارسال نظر

capcha