احمد انارکی محمدی:

افزایش حقوق در مقایسه با گرانی‌ها ناچیز است

افزایش حقوق در مقایسه با گرانی‌ها ناچیز است

احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص میزان افزایش حقوق کارمندان در سال 98 گفت: بر اساس مصوبات مجلس، حقوق‌های پایین و زیر 3 یا 4 میلیون تومان، 400 هزار تومان به اضافه‌ی 10 درصد نسبی افزایش می‌یابند. حقوق‎‌های بیش از این مقدار هم احتمالا به صورت پلکانی و نسبی 10 درصد افزایش حقوق خواهند داشت.

وی افزود: افزایش حقوق کارمندان قطعی شده است و در حال جمع‌بندی بر سر نحوه‌ی اجرای آن هستیم. هنوز درباره‌ی افزایش حقوق کارگران به جمع‌بندی نرسیدیم و در حال تصمیم‌گیری هستیم. به زودی طی جلساتی که در حال برگزاری آن‌ها هستیم در مورد افزایش حقوق کارگران هم تصمیم‌گیری کرده و نتایج آن را اعلام خواهیم کرد. 

عضو کمیسیون اقتصادی درباره‌ی توانایی دولت در افزایش میزان حقوق کارمندان اظهار داشت: مسئولین دولتی اظهار می‌کنند که افزایش حقوق سخت است و پیش‌بینی پرداخت این میزان از حقوق برای آن‌ها دشوار است. آن‌ها می‌گویند افزایش حقوق بر دولت فشار وارد می‌کند. به هر حال این تصمیم در مجلس گرفته شده است و دولت می‌بایست آن را اجرا کند.

وی در ادامه تصریح کرد: این افزایش حقوق در مقایسه با گرانی‌های اخیر ناچیز است. وضعیت زندگی مردم دشوار شده است. البته شرایط دولت هم سخت است اما نمی‌تواند قانون مجلس را اجرا نکند. هزینه‌ی پیش‌بینی شده‌ی ما برای پرداخت حقوق مجموعا 39 هزار میلیارد تومان است که باید طی جلسات آینده بررسی کنیم دولت چطور می‌خواهد این هزینه را پرداخت کند.

انارکی محمدی در پایان بیان کرد: درآمد نمایندگان مجلس بین 6 تا 7 میلیون تومان است و گاهی ممکن است از این حد هم بیش‌تر باشد. شرایط زندگی باتوجه به گرانی‌ها با این درآمد سخت است. نمایندگان به نسبت شغل خود هزینه‌های بیشتری هم خرج می‌کنند. قطعا مردمی که از این میزان حقوق، درآمد کمتری دارند زندگی سخت‌تری هم دارند. در کل نسبت درآمدها و خرج‌ها درست نیست و باید اصلاح شود و مهم‌تر از همه این افزایش حقوق‌ها در دستور کار قرار بگیرد.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

فیلم| مقایسه درآمد نفتی با سود شرکتهای خارجی از تجارت دخانیات در ایران

واریز ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق کارمندان تا آخر هفته+سند

حقوق فروردین کارمندان با افزایش ۲۰ درصدی پرداخت می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha