وعده کنسرت رایگان و ارزانی که محقق نشد؛ از همایون شجریان تا حامد همایون+تصاویر

وعده کنسرت رایگان و ارزانی که محقق نشد؛ از همایون شجریان تا حامد همایون+تصاویر

به گزارش سراج24، نخستین بار شاید «سیروان خسروی» بود که اجرای خود در برج میلاد را لغو کرد و علت آن را شرایط بد اقتصادی مردم عنوان کرد. این اقدام خسروی واکنش‌های مثبت و منفی بسیاری به همراه داشت ولی مهم‌ترین دستاوردش این بود که بسیاری خواننده‌ها را به این فکر واداشت که چرا ما از این کارها نکنیم؟ و چرا تا به حال اینچنین چیزی به ذهنمان نرسیده که به سرعت در دل مردم جا باز کنیم.

 

همایون شجریان یکی از نخستین خوانندگانی بود که اعلام کرد کنسرت مجانی برگزار می‌کند و در این زمینه با شهرداری و چند ارگان دیگر هم به مذاکره پرداخته اما تا کنون خبری از این کنسرت نشده است!

بدین ترتیب رنسانس کنسرت رایگان یا ارزان آغاز شد و بسیاری سینه‌چاک شرایط بدِ اقتصادی مردم شدند...

 

در مقابل، محمد معتمدی بدون شوآف و تبلیغات جنجالی، نخستین و شاید تنها کنسرت رایگان را در پارک آب و آتش برگزار کرد که با استقبال ۱۰ هزار نفری مردم مواجه شد.

 

پس از او، شهرام شکوهی هم با عنوان «کنسرت ارزان برای همه» از این موضوع استقبال کرد و کنسرتی با بلیت‌های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ هزار تومانی روی صحنه برد.

 

آخرین نمونه بارز کنسرت ارزان را ماکان بند در دی‌ماه روی صحنه برد که بلیت آن ۴۵ هزار تومان بود.

 

اما یکی از بدقولی‌ها در این زمینه از سوی حامد همایون و محسن رجب‌پور (تهیه‌کننده او) رقم خورد که مدعی برگزاری کنسرت‌هایی ارزان‌قیمت برای اقشار کم درآمد جامعه بودند ولی یا ارزان از نظر آن‌ها معنای متفاوتی داشته است یا به قول برخی رسانه‌ها، آن‌ها به دنبال «بازارگرمی» بوده‌اند.

سال ۱۳۹۷ رو به پایان است و همایون در کنسرت اخیر خود اعلام کرد این آخرین کنسرت تهرانش در سال جاری بوده و برای برای برپایی تور کنسرت‌های خود به مدت سه ماه به آمریکا می‌رود.

اینجاست که مشخص می‌شود بین حرف تا عمل فاصله بسیار است و کنسرت‌گذارانی که رکورد پنج‌ماهه حامد همایون را با ۲۳۹ اجرا می‌خواهند در «گینس» ثبت کنند، دستشان برای برگزاری نه یک کنسرت مجانی، که یک کنسرت ارزان‌قیمت می‌لرزد!


انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جزئیات ارائه "بسته اینترنت رایگان شاد" اعلام شد

اجرای طرح خیر در مترو برای توزیع ماسک رایگان به نیازمندان

جهادگران بسیج جامعه پزشکی در ۶روستای بهمئی خدمات رایگان ارائه دادند

0 نظر

ارسال نظر

capcha