آزادسازی حمل و نقل مرغ کشتار شده تعادل قیمت مرغ در بازار را به همراه دارد

آزادسازی حمل و نقل مرغ کشتار شده تعادل قیمت مرغ در بازار را به همراه دارد

به گزارش سراج24، عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به اواخر هفته گذشته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۰ هزار و ۹۰۰ و مرغ آماده به طبخ به طور متوسط در خرده فروشی‌ها ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان است.

وی افزود: قیمت مرغ در برخی فروشگاه‌ها به سبب افزایش هزینه‌های تولید با نرخ بالای ۱۶ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

حجت ادامه داد: در هفته‌های اخیر، قیمت مرغ در استان‌های شمالی برای تهران با سخت گیری‌هایی محدود بود در حالیکه با اعلام بحث آزادسازی حمل و نقل مرغ کشتار شده از استان‌های شمالی به تهران انتظار می‌رود که قیمت‌ها تا حدی در بازار متعادل شود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی افزایش هزینه‌های تولید را عامل اصلی اختلاف قیمت در خرده فروشی‌های سطح شهر اعلام کرد و افزود: برخی خرده فروشان به سبب افزایش هزینه‌های تولید، حاضر به عرضه مرغ با سود کم نیستند که همین امر موجب شده است تا قیمت مرغ از مغازه‌ای به مغازه دیگر متفاوت باشد.

وی با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی همچنان با نوساناتی همراه است، بیان کرد: تاخیر در بارگیری نهاده‌های دامی موجب شده است تا توزیع کنندگان ذرت و کنجاله سویا را با نرخ‌های بالاتر از قیمت مصوب در بازار توزیع کنند که تاخیر در بارگیری در افزایش هزینه‌های تولید تاثیر بسزایی دارد.

حجت نرخ مصوب هر کیلو ذرت را یک هزار و ۳۵۰ و کنجاله سویا را ۲ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۶۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان به مرغداران عرضه می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به آنکه از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین، تردد کامیون‌ها و تریلی‌ها در برخی جاده‌ها با مشکلاتی روبروست، از این رو پیش بینی می‌شود که مشکلات تامین نهاده‌ها تا بعد از تعطیلات نوروز همچنان ادامه یابد و سپس با عادی شدن جریان حمل و نقل تلاطم بازار تا حدی فروکش خواهد کرد.

به گفته وی، با توجه به آنکه مشکل اصلی مرغداران تامین نهاده با نرخ مصوب است، از این رو در صورت تامین نهاده مورد نیاز قیمت مرغ در ایام پایانی سال به سبب ازدیاد تقاضا تنها با نوسان جزئی در بازار روبرو خواهد شد.

حجت در پایان تصریح کرد: قیمت مرغ در بازار شب عید در شهر‌هایی که مسافر بیش‌تر است به سبب ازدیاد تقاضا با نوساناتی روبرو خواهد بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

قیمت مرغ و انواع آلایش خوراکی آن در میادین میوه و تره بار+جدول

نرخ نهاده‌های دامی و کشاورزی در بازار +جدول

مشکلات حمل و نقل نهاده‌های دامی از بنادر رفع نشده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha