آیت‌الله صانعی: پرسش در خصوص نماز میرحسین شیطانی است!

آیت‌الله صانعی: پرسش در خصوص نماز میرحسین شیطانی  است!

به گزارش سراج24، آیت الله صانعی که جریان فتنه و برخی اصلاح طلبان تندرو از وی به عنوان یکی از مراجع تقلید خود از او یاد می کنند، در آخرین اظهارنظر خود سوال پرسیدن درباره نماز میرحسین موسوی را شیطانی دانست.
چند روز قبل انتشار فیلم نماز جماعت عجیب میرحسین موسوی با واکنش‌های گسترده کاربران فضای مجازی روبه رو شد. کاربران فضای مجازی اقتدا غیر شرعی به میرحسن موسوی که روی صندلی نماز می‌خواند و برخی از مامومین نیز با یک سجده به او اقتدا می‌کنند و وسط نماز با فیلمبردار سخن نیز می‌گویند را دستمایه طنز قرار دادند.
با این وجود، آیت‌الله‌ صانعی هم در این دیدار با قائم‌مقام دبیرکل حزب اعتمادملی و جمعی از اعضای شورای مرکزی این حزب اظهار داشت: «آنچه انسان را به بدبختی می‌کشاند حب ثروت و حب قدرت است. در مورد برخی افراد من نمی‌گویم کاری بکنند، حداقل همراهی نکنند. خیلی‌ها را می‌بینیم که با برخی کارهای نادرست همراهی می‌کنند. من 50 سال مدرسه فیضیه رفتم، ناگهان گفتند دیگر نباید بیایید. خب آنجا وقف عام است. با چه استدلالی می‌گویید فلانی نباید بیاید؟»
او ادامه داد: «این چند روز بعد از انتشار فیلم نماز خواندن آقای موسوی برخی می‌آیند می‌پرسند آیا کسی که روی صندلی نماز بخواند، می‌‌تواند پیش‌نماز شود؟ خب این سوال شیطانی است؛ الهی که نیست. معتقدم در حال حاضر نگه داشتن دین از نگه داشتن سرب گداخته در کف دست سخت‌تر است.»
بعد از سخنان آیت‌الله صانعی، الیاس حضرتی، سلام و پیام تشکر خانواده آقای کروبی به‌خاطر نامه اخیر ایشان را به وی ابلاغ کرد.
لازم به ذکر است که پیش از این نیز، آیت الله صانعی، طی سخنانی عجیب از خدمات رضاخان و کوتاه آمدن جلوی آمریکا بیان کرده بود و در اظهار نظری عجیب تر گفته بود: «بنده معتقدم برای حفظ نظام و این مردم باید جاهایی کوتاه آمد. وقتی مردم به رنج افتادند و ناراضی شدند چه نظامی باقی می‌ماند؟ عرض کردم که ائمه ما تقیه می‌کردند گاهی خلاف حکم خدا هم سخن می‌گفتند برای اینکه مذهب بماند نه برای حفظ اشخاص. امروز برای حفظ مذهب و نیفتادن مردم به رنج هر جوری بتوانیم باید اقدام کنیم»

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| راه چاره‌ای جز نماز شب نداریم

انقلاب اسلامی نگذاشت گردن‌کشان دنیا به هدف‌شان برسند

نگاهی به بیم‌ها و امیدها در مواجهه با ایام‌الله

0 نظر

ارسال نظر

capcha