برخورد پلیس ایرانی با کودک کار افغانستانی +فیلم

برخورد  پلیس ایرانی با کودک کار افغانستانی +فیلم

به گزارش سراج24، طبق آمار رسمی، بیش از دو میلیون افغانستانی در ایران زندگی می‌کنند ولی آمارهای غیر‌رسمی، این تعداد را تا نزدیک پنج میلیون نفر هم اعلام کرده‌اند. رفتار خوب مردم ایران و مهمانپذیر بودن‌شان باعث شده رفته‌رفته افغانستانی‌ها نزدیکی شهروندان ایرانی زندگی کنند و به نوعی جزو ساکنان برخی از شهرها شوند و با تولد فرزندان‌شان راه گریز از ایران هم برایشان سخت شود. طبق گفته مسئولان سازمان بهزیستی، بیش از ۸۰‌ درصد کودکان کاری که در خیابان‌ها حضور دارند، افغانستانی‌هایی هستند که برای درآمد به سطح شهر آمده‌ا‌ند.

تعدادی از این کودکان در نزدیکی‌های چهارراه‌ها از فرصت ایستادن ماشین‌ها پشت چراغ قرمز برای پاک‌کردن شیشه آنها و فروش اجناس خود  استفاده و اسکناس‌هایی دریافت می‌کنند که تنها منبع درآمدشان برای زندگی‌ محسوب می‌شود. عده دیگری نیز با جمع کردن آشغال و  کارتن و... زندگی خود را می‌گردانند.

به تازگی ویدئویی از برخورد مهربانانه و دلسوزانه یک پلیس ایرانی با کود افغانستانی که مشغول جمع کردن کارتن است، در فضای مجازی منتشر شده که واکنش‌های بسیاری را به همراه داشته است. در این ویدئو پلیس با مهربانی به این کودک گرسته افغانستانی غذا می‌دهد و با او با مهربانی و محبت صحبت می‌کند.

در ادامه می توانید این ویدئو را مشاهده کنید.

 

 
 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دستور وزیر کشور برای تمدید ویزای "شاعر افغانستانی"

پلیس با برهم زنندگان نظم چهارشنبه آخر سال برخورد می‌کند

ضرب‌وشتم اتباع افغانستانی از سوی یک سرباز را تکذیب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha