حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری:

رژیم آل سعود ماندگار نیست

 رژیم آل سعود ماندگار نیست

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا برای پیشبرد برنامه هسته‌ای عربستان، اظهار کرد: سیاست‌های آمریکا در همه زمینه همواره دوگانه و یا چند گانه بوده است و همواره با ابزارهای نامشروع، منافع نامشروع خود دنبال می‌کند.

وی افزود: آمریکا برخلاف همه‌ معاهدات، پیمان‌ها و عرف بین الملل عمل می‌کند و با کشوری که پایبند به قوانین است با خصومت و با کشوری که حداقل استاندارد‌ها و هنجار‌های بین المللی را رعایت نمی‌کند، حداکثر تعامل را دارد.

ذوالنوری ادامه داد: آمریکایی‌ها که قبلا اعلام کرده بودند که عربستان گاو شیردهی است که باید شیر آن را دوشید، از هر ابزاری برای این کار استفاده می‌کنند که یکی از این ابزار بحث ایران هراسی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی خاطر نشان کرد: معتقدم عربستان سعودی استعداد و خودکفایی در بخش دفاعی و نظامی ندارد، حتی حملات هوایی آنها به یمن هم با هدایت خلبانان خارجی صورت می‌گیرد؛ لذا تصور اینکه در آینده‌ای نزدیک عربستان سعودی بتواند از نظر علم هسته‌ای روی پای خودش بایستد، دور از انتظار است اما با این تفاسیر آمریکا به این دلیل عربستان را تجهیز می‌کند تا هم این کشور نقش ژاندارم و نوکرش را در منطقه بازی کند و هم وابستگی اش به ایالات متحده بیشتر شود.

نماینده مردم قم ادامه داد: معتقدم این تلاش‌های آمریکا بی نتیجه است، چراکه رژیم آل سعود ماندگار نیست، همانطور که هیئت حاکمه آمریکا و نظام سلطه پایدار نخواهد بود.

وی تاکید کرد: معتقدم در چنین شرایطی که دشمنان در خصومت با ایران از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، دستگاه دیپلماسی هم باید از ظرفیت‌های دیپلماتیک و سیاسی خود برای ایجاد هماهنگی بین کشور‌های منطقه‌ای که از تجهیز تسلیحات هسته‌ای عربستان در معرض آسیب اند، استفاده کند.

ذوالنوری در بخش دیگری از صحبت هایش در واکنش به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر اینکه نمایندگان بیش از سه دوره متوالی نمی‌توانند نامزد انتخابات مجلس شوند، گفت: این طرح که با ۵۴ درصد آرای موافق همراه بود دو جنبه دارد، هم می‌تواند مفید باشد که  به افراد جدید میدان داده شود و هم می‌تواند منفی باشد از آن جهت که ما نتوانیم خلاء حضور افراد کلیدی، باتجربه و توانمند را در مجلس پر کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دولت سیزدهم سینه خود را برای رفع مشکلات کشور سپر کرده است

اصلاح‌طلبان برای فرار از پاسخگویی، دولت را تخریب می‌کنند/انتصابات فامیلی در دولت مردمی وجود ندارد

هیچ مصاحبه‌ای در رابطه با جرم‌انگاری دوچرخه‌سواری بانوان نداشته‌ام

0 نظر

ارسال نظر

capcha