صالح رامسری:

فاتحه نشر خوانده است

فاتحه نشر خوانده است

به گزارش سراج24،  مدیر نشر معین درباره وضعیت کتاب و نشر در سال ۱۳۹۷ اظهار کرد: اتفاق خوب این بود که جامعه نشر ما بعد از سال‌ها با هم متحد شدند و دیگر به امید وزارت ارشاد و دولت نماندند، خودشان آستین‌ها را بالا زدند و به جان کسانی که قاچاق کتاب می‌کردند، افتادند؛ قاچاقچیانی که سال‌ها مانند زالو به جان نشر افتاده بودند و در این عرصه جولان می‌دادند. چندین انبار پر از کتاب‌های غیرقانونی کشف شد که از اتفاق‌های خوب امسال بود.

او افزود: امسال گرایش مردم به کتاب‌های جدی بیشتر از کتاب‌های یومیه و سوپرمارکتی شده بود. این‌که مخاطبان به کتاب‌های عمیق‌تر نگاه کردند، از اتفاق‌های خوب در حوزه نشر است.

رامسری سپس درباره اتفاق‌های بد حوزه نشر گفت: در حالی که به عید و نمایشگاه کتاب نزدیک می‌شویم، به خاطر مسائل سیاسی و اقتصادی، قیمت مواد اولیه برای تولید کتاب اعم از کاغذ، فیلم و زینک و سلفون و مقوا به صورت وحشتناکی بالا رفته است. عده‌ای فرصت‌طلب هم از این شرایط استفاده کرده و جنس‌های‌شان را احتکار کردند و با قیمت گران فروختند. ما الان کتاب‌های خوبی داریم که به خاطر وضعیت کاغذ مانده‌ایم چه کنیم و چه قیمتی به روی آن‌ها بزنیم. اگر دولت یا وزارت ارشاد وارد این مسئله نشود فاتحه نشر خوانده است.

این ناشر همچنین بیان کرد: در شرایطی که همه به قتل نشر کمر بسته‌اند، از قاچاقچیان گرفته تا گرانی و کمبود مواد اولیه برای تولید کتاب، خود وزارت ارشاد نیز به جای این‌که با ما همراهی کند به این موضوع دامن می‌زند. ممیزی کتاب‌ها نه تنها بهتر نشده از سابق هم بدتر شده است. در خیلی از جاها اصلاً سخت‌گیری وجود ندارد اما در کتاب سخت‌گیری‌ها بیشتر شده است. ما با خود گفتیم دولت جدید آمده و نسبت به دولت قبلی کمتر سخت می‌گیرد اما بدتر هم شد. البته در مقطعی خوب شده بود ولی اخیراً باز سخت‌گیری‌ها بیشتر شده است.

انتهای پیام

/

اخبار مرتبط

کتاب‌گردی در خاکریز / کدام کتاب‌ها مورد توجه رهبر انقلاب قرار گرفته‌اند؟

فاطمه‌ای که زنده زنده در آتش منافقین سوخت⁦

برخیز و اول او را بکش

0 نظر

ارسال نظر

capcha