سناتور زن آمریکایی از سوءاستفاده جنسی فرمانده خود پرده برداشت

سناتور زن آمریکایی از سوءاستفاده جنسی فرمانده خود پرده برداشت

به گزارش سراج24، به نقل از هیل، «مارتا مکسلی» سناتور آمریکایی از ایالت آریزونا، روز گذشته (چهارشنبه) در اظهاراتی بیان داشت او نیز قربانی سوءاستفاده جنسی شده است.

مکسلی توضیح داد که چگونه زمانیکه در نیروی هوایی این کشور خدمت می‌کرده مورد آزار و اذیت جنسی از سوی فرمانده خود قرار گرفته است. این سناتور زن آمریکایی خواستار اصلاحات در

برخورد با سوءاستفاده‌های جنسی در ارتش شد.

مکسلی که در جلسه کمیته فرعی خدمات نظامی سنا با موضوع جلوگیری و برخورد با سوءاستفاده جنسی در ارتش سخن می‌گفت، اظهار داشت: «مانند شما، من نیز یک نظامی قربانی سوءاستفاده جنسی هستم. اما برخلاف بسیاری از قربانیان شجاع  من گزارش ندادم، نگفتم که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌ام. مانند بسیاری از زنان و مردان به نظام در آن زمان اعتماد نکردم. خودم را سرزنش کردم. شرمنده و گیج بودم و فکر می‌کردم قوی هستم، ولی کاملا ضعیف بودم».

این سناتور زن آمریکایی در ادامه اذعان کرد آمار سوءاستفاده جنسی در نیروی هوایی این کشور بسیار بالا است. او گفت: «مجرمان از مواضع قدرت خود نهایت استفاده را می‌کنند و من یک مورد بودم که شکار یکی از آن‌ها شدم. فرمانده‌ام به من تجاوز کرد».

این کهنه سرباز آمریکایی توضیح داد: «چون نظامیان با رسوایی‌ها و واکنش‌های کاملا نامناسب دست و پنجه نرم می‌کنند ساکت ماندم. اما بعد‌ها احساس کردم باید این ماجرا را با کسی رد میان بگذارم. من نیز قربانی بودم و وحشت‌زده از اینکه با تلاش‌هایم برای به اشتراک گذاشتن تجربیاتم چگونه برخورد خواهد شد».

مکسلی در ادامه اضافه کرد این تجربه سبب شد پس از چند سال ارتش را ترک کند. وی گفت: «مانند بسیاری از قربانیان، احساس کردم سیستم دوباره من را اذیت می‌کند». او خطاب به فرماندهان نظامی گفت: «به مسئولیت‌های اخلاقی و قانونی که متناسب جایگاه فرماندهی است، پایبند بمانید».

این در حالی است که او نه نامی از فرماندهی که وی را مورد آزار قرار داده بود بُرد و نه از زمان و مکان این حادثه سخنی به میان آورد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

۳ یمنی در الحدیده به شهادت رسیدند

اجساد تکه‌شده مردم یمن حاصل حملات ائتلاف متجاوز سعودی +تصاویر(18+)

مقام یمنی: پرجمعیت‌ترین منطقه صنعا هدف متجاوزان سعودی قرار گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha