مدیر کمیته ناشران داخلی سی و دومین نمایشگاه کتاب مطرح کرد؛

چند ناشر داخلی و خارجی برای سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب ثبت نام کردند؟

چند ناشر داخلی و خارجی برای سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب ثبت نام کردند؟

به گزارش سراج24،

سید رفیع احمد جواهری مدیر کمیته ناشران داخلی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به آمار ثبت‌نام ناشران داخلی گفت: تا پایان چهارمین روز ثبت‌نام، تعداد ۱۶۴۲ ناشر در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ثبت‌نام ۱۱۴۸ مورد به طور مستقل، ۱۶۱ مورد تقاضای اعطای نمایندگی و ۳۳۲ ثبت‎نام نیز به صورت موقت صورت گرفته است.
مدیر کمیته ناشران داخلی درباره آمار ثبت‌نام‌های صورت گرفته به تفکیک بخش‌ها نیز گفت: در بخش ناشران عمومی ۹۸۵، ناشران دانشگاهی ۳۳۵، ناشران آموزشی ۷۶ و ناشران کودک و نوجوان ۲۴۷ ثبت‌نام انجام شده است. همچنین از تعداد کل ثبت‌نام‌های صورت گرفته ۱۵۰۰ ثبت‎‌نام توسط ناشران خصوصی، ۱۴۱ ثبت‌نام ناشران غیر خصوصی و ۲ ثبت‌نام نیز از سوی ناشران خارجی بوده است.

احد رضایی مدیر کمیته ناشران خارجی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره ثبت‌نام‌های صورت گرفته در این بخش گفت: ثبت نام در بخش لاتین در دو بخش انجام شده است. در بخش کتاب‌های ۲۰۱۶ به بالا، ۱۸ موسسه که نمایندگی ناشران لاتین را بر عهده دارند، ثبت نام خود را انجام داده‌اند. این ناشران در این بخش نمایندگی بیش از ۱۰۰ ناشر را برعهده دارند و ۱۶ هزار عنوان را در این بخش عرضه خواهند کرد.

وی ادامه داد: در بخش ناشرانی که کتاب‌های لاتین آن‌ها قبل از سال ۲۰۱۶ است نیز ۱۱ ثبت نام انجام شده است که نمایندگی بیش از ۱۵۰ ناشر را برعهده دارند. بر اساس آمار ارائه شده ۲۱ هزار و ۱۰۰ عنوان کتاب نیز در این بخش عرضه خواهد شد. به طور کلی در دو بخش کتاب لاتین ۳۶ هزار و ۸۵۰ عنوان کتاب ارائه خواهد شد فضای درخواستی این ناشران نیز یک هزار و ۴۶۳ متر مربع است.

رضایی درباره ثبت‌نام ناشران عرب نیز گفت: تاکنون ثبت‌نام ۲۵ موسسه تکمیل شده است که ۷۲۳۰ عنوان کتاب را در این بخش در معرض بازدید قرار خواهند داد. در این بخش ناشرانی از لبنان و سوریه نیز ثبت‌نام کرده‌اند و برخی از ناشرانی که نتوانسته‌اند مستقیما حضور یابند، آثار آن‌ها از سوی موسسات ایرانی که نمایندگی آن‌ها را دارند، عرضه خواهد شد.

مدیر کمیته ناشران خارجی تصریح کرد: ثبت‌نام ناشران لاتین تا پایان روز سه‌شنبه (۲۱ اسفندماه) ادامه خواهد داشت. موسسات ایرانی که نمایندگی ناشران خارجی را برعهده دارند در زمان ثبت‌نام باید مجوز نشر از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی یا جواز کسب خود از اتحادیه‌های تهران یا شهرستان‌ها ارائه بدهند.

ثبت‌نام ناشران داخلی و خارجی برای حضور در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به طور همزمان از روز شنبه (۱۱ اسفندماه) آغاز شده است.

سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام محمدیان در شناخت روایات خبره است/ بررسی بیش از ۱۰۰ منبع برای تالیف کتاب

جابه‌جایی بیش از هزار بسته پستی در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران

یک میلیون تراکنش خرید در هشتمین روز نمایشگاه کتاب ثبت شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha