خروج بیش از ۲۰۰۰ نفر از آخرین سنگر داعش در سوریه

خروج بیش از ۲۰۰۰ نفر از آخرین  سنگر داعش در سوریه

به گزارش سراج24، به نقل از نیویورک پست، یک منبع نظامی از نیرو‌های دموکراتیک کرد سوریه که تحت حمایت آمریکا هستند امروز از خروج بیش از دو هزار نفر از آخرین منطقه تحت کنترل داعش در شرق سوریه، الباغوز، خبر داد. این منطقه در محاصره نیرو‌های کُرد قرار دارد.

روز گذشته (سه شنبه) سخنگوی نیرو‌های دموکراتیک سوریه گفت: پس از آنکه حملات نیرو‌های نظامی ما برای آزادسازی غیرنظامی‌ها انجام شد موفق شدیم در بیست و چهار ساعت اولیه بیش از شش هزار و ۵۰۰ نفر را از منطقه خارج کنیم.

بنا به اعلام این نیرو‌ها امروز (چهارشنبه) نیز بیش از دو هزار نفر از این منطقه خارج شده‌اند. پیش از این نیز روز دوشنبه خبرگزاری‌ها اعلام کردند نیرو‌های کرد سه هزار نفر از جمله ۲۰۰ عضو داعش را از شهرک الباغوز در شرق سوریه خارج کردند. سخنگوی این نیرو‌ها اعلام کرده بود هنوز حدود یک هزار عضو داعش در کنار شماری از غیرنظامیان در این شهرک حضور دارند.

به تازگی نیرو‌های دموکراتیک سوریه از کاهش شدت حملات خود به آخرین مخفیگاه داعش در شرق فرات با هدف خارج کردن غیرنظامیان از این منطقه خبر داده بودند. مصطفی البالی، مدیر دفتر اطلاع رسانی این نیروها در این خصوص گفت: «تا زمان پایان دادن به حضور تروریست‌ها عملیات نظامی متوقف نخواهد شد. اگر مشاهده کنیم در برخی سنگرها افراد غیرنظامی حضور دارند در این صورت تلاش خواهیم کرد آن‌ها را از درگیری‌ها دور و از مناطق بیرون کنیم».

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اسکور سوزچی: اللهیار به تاریخ پیوست

تیم ملی فوتبال ایران ۵ - سوریه صفر/برتری پرگل شاگردان ویلموتس برابر سوریه

فغانی داور دیدار ایران و سوریه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha