درستی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه

گوشی‌ها با ارز 4200 تومانی وارد شدند و بعد از چند ماه توقیف با قیمت ارز روز به مردم فروخته شدند!

گوشی‌ها با ارز 4200 تومانی وارد شدند و بعد از چند ماه توقیف با قیمت ارز روز به مردم فروخته شدند!

به گزارش سراج24، ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه پیرامون سرنوشت گوشی‌های توقیف شده در گمرک گفت: قیمت گوشی تلفن همراه وابستگی زیادی به قیمت دلار دارد. گوشی تلفن همراه پس از واردات براساس قیمت روز دلار قیمت گذاری و در بازار توزیع می‌شود. فروشنده نیز با احتساب سود عادلانه‌، گوشی‌ها را عرضه می‌کند. در آن زمانی که این گوشی‌ها وارد شدند قیمت ارز کمتر بود ولی در حال حاضر قیمت ارز افزایش داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با ورود این 600 هزار عدد گوشی شوقیف شده به بازار شاهد تغییر چندانی در قیمت‌ها نبودیم و اصلا چرا گوشی‌هایی که با ارز 4200 تومانی وارد شدند باید به قیمت ارز 8000 تومانی محاسبه شوند اظهار داشت: به دلیل افزایش قیمت دلار و اختلاف زیادی که بین ارز زمان واردات این گوشی‌ها و قیمت عرضه آن در بازار وجود دارد بنا بر این شد که قیمت 8000 تومانی سامانه‌ی نیما به عنوان قیمت ارز در نظر گرفته شود. وارد کنندگان نیز پس از واریز مازاد اختلاف ارز 4200 تومانی و قیمت ارز سامانه‌ی نیما به حساب دولت گوشی‌ها را از گمرک تحویل بگیرند.

درستی در واکنش به این سوال که چرا نباید سود گوشی‌ وارد شده با عرض 4200 تومانی به مردم برسد و ما به ‌التفاوت قیمت ارز باید به دولت پرداخت شود تصریح کرد: دوستانی که این تصمیم را گرفته‌اند باید پاسخگوی این تصمیم باشند.

وی در پایان گفت: 120 هزار عدد گوشی دیگر نیز توقیف قضائی شده‌ است که پس از انجام روال قانونی تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اولین دوره تخصصی «مبارزه با مفاسد اقتصادی» برگزار می‌شود

هیچ تعمدی در بالا و پایین شدن قیمت ارز از جانب دولت وجود ندارد

دولت دلار چند هزارتومانی دوست دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha