حذف رئال مادرید و دورتموند از لیگ قهرمانان اروپا

حذف رئال مادرید و دورتموند از لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش سراج24، دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، امشب از ساعت ۲۳ و سی دقیقه با برگزاری ۲ دیدار همزمان آغاز شد که رئال مادرید توسط آژاکس حذف شد و دورتموند به دست تاتنهام از دور رقابت‌ها کنار رفت.

حذف تحقیر آمیز رئال مادرید مقابل آژاکس/دورتموند حریف تاتنهام نشد

تیم رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئوشهر مادرید میزبان تیم آژاکس آمستردام بود که با نتیجه سنگین چهار بر یک شکست خورد.

آژاکسی ها که در این مسابقه برای جبران شکست ۲ بر یک بازی رفت گام به میدان گذاشته بودند ، بازی را خیلی خوب شروع کردند هر چند نخستین موقعیت خطرناک مسابقه را رئالی ها ایجاد کردند که ضربه سر واران در دقایق ابتدایی بازی به تیر دروازه آژاکس برخورد کرد. آژاکسی ها اما پس از این موقعیت رئال بازی فوق العاده زیبای خود را مانند بازی رفت آغاز کردند اما برخلاف بازی رفت ، توپهایشان در این مسابقه گل شد.

نخستین گل آژاکس را حکیم زیاش در دقیقه هفت مسابقه روی پاس تادیچ به ثمر رساند. آژاکسی ها که برای صعود به ۲ گل احتیاج داشتند عقب ننشستند و در دقیقه ۱۸ گل دوم را زدند. باز هم دوسان تادیچ در متن این گل قرار داشت و با حرکتی دیدنی و یک دریبل زیدانی مدافعان رئال را از پیش رو برداشت و با پاسی فوق العاده داوید نرس را با کورتوا تک به تک کرد و این مهاجم برزیلی توپ را به صورت چیپ از روی دروازه‌بان رئال وارد دروازه کرد و بازی ۲ بر صفر شد.

مصدومیت لوکاس وازکز در دقیقه ۲۹ و وینیسویس جونیور در دقیقه ۳۵ و خروجشان از میدان (گرت بیل و آسنسیو به زمین آمدند) کار را برای رئال سخت تر کرد و در نهایت این نیمه با همان دو گل به پایان رسید.

در نیمه دوم آژاکس کمی عقب کشید اما باز هم موفق به گلزنی شد و در دقیقه ۶۲ این بار خود تادیچ که پاس ۲ گل قبلی را داده بود گلزنی کرد تا این مهاجم ۳۰ ساله صربستانی نمایش خیره کننده اش را تکمیل کند. البته روی این گل کار به کمک داور ویدیویی کشید و چندین دقیقه بازی متوقف شد اما در نهایت داور اعلام کرد توپ قبل از رسیدن به تادیچ از خط کنار زمین به طور کامل رد نشده بود و گل سالم است.

در دقیقه ۷۰ مارکو آسنسیو یکی از گل‌ها را جبران و رئالی ها را کمی امیدوار کرد اما ۲ دقیقه بعد یک ضربه آزاد برای آژاکس از فاصله ای دور و از کناره های زمین اعلام شد و لاسه شون هافبک باتجربه دانمارکی آژاکس برخلاف انتظار توپ را مستقیم به سمت دروازه زد تا یک گل فوق العاده زیبا شکل بگیرد و بازی چهار بر یک شد.

شاگردان سولاری که برای صعود به سه گل دیگر در ۲۰ دقیقه باقی مانده احتیاج داشتند، بازی را ناامیدانه دنبال کردند. در دقیقه ۸۶ مسابقه حکیم زیاش مراکشی می‌توانست شکست رئال را تحقیر آمیز‌تر کند و گل پنجم را هم به ثمر برساند، اما از مقابل دروازه توپ را به بیرون زد تا کهکشانی‌ها خوش شانس باشند که فقط چهار بار دروازشان در این مسابقه باز شد. در ثانیه‌های پایانی مسابقه نیز ناچو فرناندز جانشین راموس در این مسابقه از زمین بازی اخراج شد.

سرخیو راموس کاپیتان رئال در بازی رفت و در جریان برد دو بر یک تیمش که از صعود رئال مطمئن شده بود از عمد کارت زرد گرفت تا در مسابقه امشب غایب باشد و در مراحل بعدی بتواند بازی کند، اما تیمش در غیاب او شکست فاجعه بار چهار بر یک را متحمل شد و با شکست پنج بر سه در مجموع دو مسابقه، مداقع عنوان قهرمانی سه دوره اخیر رقباتها، وداعی زودهنگام با جام داشت.

حذف تحقیر آمیز رئال مادرید مقابل آژاکس/دورتموند حریف تاتنهام نشد

در مسابقه همزمان تیم دورتموند که در بازی رفت در لندن با سه گل مغلوب تاتنهام شده بود، در زمین خودش و در ورزشگاه وستفالن نیز یک بر صفر شکست خورد.

تک گل لندنی‌ها را در این مسابقه هری کین در دقیقه ۴۹ روی پاس موسی سیسوکو و در مصافی تک به تک با دروازه بان زنبور‌ها به ثمر رساند.

در نهایت تاتنهام با پیروزی چهار بر صفر در مجموع دو مسابقه راهی مرحله بعد شد و دورتموند همانند رئال مادرید از دور رقابت‌ها کنار رفت.

حذف تحقیر آمیز رئال مادرید مقابل آژاکس/دورتموند حریف تاتنهام نشد

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اظهارات رئیس رئال مادرید در خصوص نقل و انتقالات تابستانی

تاتنهام ۰ - ۱ آژاکس

پوگبا خواهان انتقال به مادرید است

0 نظر

ارسال نظر

capcha