شکست در مذاکرات با آمریکا و بازسازی تاسیسات پرتاب موشک بالستیک قاره‌پیما در کره شمالی+تصاویر

شکست در مذاکرات با آمریکا و بازسازی تاسیسات پرتاب موشک  بالستیک قاره‌پیما در کره شمالی+تصاویر

به گزارش سراج24، چند روز پس از شکست دور دوم مذاکرات میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، رسانه‌های آمریکایی می‌گویند تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که کره شمالی در حال بازسازی یک سایت موشکی است که پیشتر وعده داده بود آن را تخریب کند.

کره شمالی بازسازی تاسیسات موشکی خود را از سر گرفت

این رسانه‌ها به نقل از تحلیلگران نظامی آمریکایی و منابع اطلاعاتی کره جنوبی و با استناد به تصاویر جدید ماهواره‌ای که دو روز پس از شکست مذاکرات ترامپ و کیم جونگ اون گرفته شده‌اند، اعلام کرده‌اند که کره شمالی بازسازی تاسیساتی که از آنها برای پرتاب موشک یا آزمایش موتور موشک و فناوری‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک قاره‌پیما استفاده می‌کند را از سر گرفته است.

این افشاگری تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که دور دوم مذاکراتِ سران آمریکا و کره شمالی در پایتخت ویتنام بدون هیچ توافقی و به صورت کاملا غیرمنتظره پایان یافت.

نیویورک‌تایمز می‌گوید این مساله (بازسازی تاسیسات موشکی کره شمالی) می‌تواند به معنای آماده شدن پیونگ‌یانگ برای پایان دادن به تعلیق آزمایش‌های موشکی خود باشد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بارها از آن به عنوان یک موفقیت دیپلماتیک یاد کرده است.

خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی نیز به نقل از نمایندگان پارلمان این کشور که در جلسه توجیهی با آژانس ملی اطلاعات کره جنوبی شرکت داشته‌اند، اعلام کرده است که کره شمالی در حال بازسازی سقف و تعویض یک درب در مرکز پرتاب موشک «تونگچانگ-ری» است. این سایت یکی از مراکز اصلی و شناخته‌شده‌ی برنامه موشکی و فضایی کره شمالی به شمار می‌رود.

در حال حاضر، تحلیلگران نمی‌توانند پیش‌بینی کنند که گام بعدی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، پس از شکست دور دوم مذاکرات خود با آمریکا چه خواهد بود. وی در سخنرانی خود به مناسبت تبریک آغاز سال نو میلادی هشدار داد اگر آمریکا به وعده‌های خود عمل نکند و با سوءبرداشت از صبر کره شمالی به تحریم و فشار ادامه دهد، "مسیر دیگری" را برای دفاع از استقلال و منافع ملی کشورش در پیش خواهد گرفت.

برخی کارشناسان گمانه‌زنی کرده‌اند که کره شمالی ممکن است در پی شکست مذاکرات خود با آمریکا، آزمایش‌های موشکی تعلیق‌شده خود را از سر بگیرد. این کشور از نوامبر ۲۰۱۷ آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود را متوقف کرده و ترامپ نیز به کرات از آن به عنوان یک دستاورد دیپلماتیک یاد کرده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| پیام رئیس جنبش استقلال کالیفرنیا به مردم ایران

نیویورک برای دفن اجساد کرونا در پارک شهر آماده می‌شود

فیلم| لج بازی ترامپ برای لغو تحریم های ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha