صحبت‌های مهم پلیس فتا درباره آراء جشنواره جام جم

صحبت‌های مهم پلیس فتا درباره آراء جشنواره جام جم

به گزارش سراج24، سرهنگ علی نیک‌نفس درباره موضوع تغییر ایجاد شده در آراء مردمی جشنواره جام جم گفت: هم صدا و سیما و هم وزارت ارتباطات پیگیر موضوع هستند.

وی افزود:مستنداتی که وزیر ارتباطات در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند هنوز به مجموعه پلیس واصل نشده است و پیگیر هستیم تا این مستندات را دریافت کنیم و در عین حال همکاران ما اقدامات لازم را با اخذ دستور قضایی دنبال می‌کنند.

سرهنگ نیک نفس ادامه داد: سامانه‌هایی که این مسئله درونشان به وجود آمده، سیستم‌های شرکت‌های مرتبط با شرکت‌هایی هستند که این خدمات را ارائه می‌کردند و مرتبط با اپراتور‌های تلفن همراه هستند که در بستر اپراتور‌های تلفن همراه خدمات ussd را ارائه می‌کنند. انشاءالله در اسرع وقت این مستندات در آزمایشگاه‌های ادله دیجیتال فتا مورد بررسی قرار می‌گیرد و گزارش لازم برای اخذ تصمیم به مقام قضایی ارائه خواهد شد.

وی درباره پیگیری مسئله گفت: هنوز مستنداتی به صورت رسمی واصل نشده است. پلیس براساس گزارش صدا و سیما و همچنین دستور قضایی اخذ شده به موضوع همکاران ورود کردند و در دست پیگیری است.

سرهنگ نیک نفس ادامه داد:طبیعتاً روال فنی جمع آوری مستندات مقداری زمان بر است، ولی ما تقاضا می کنیم مطابق نامه‌ای که امروز صبح برای وزیر ارتباطات ارسال کردیم، هرچه سریع‌تر این مستندات ارسال شود تا بتوانیم در اسرع وقت بررسی‌های لازم را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: در واقع این شرکت‌ها در ارتباط با اپراتور‌های تلفن‌های همراه هستند و مجوز‌های مربوط هم از سوی سازمان تنظیم مقررات صادر می‌شود که وزارت ارتباطات باید نظارت‌ها را انجام دهد. ضمن این که ممکن است این موضوع داده‌های متقلبانه به سیستم‌های شرکت‌ها باشد که این مسئله مهم نیازمند بررسی فنی و دقیق است.

سرهنگ نیک نفس گفت: در حقیقت این شرکت‌ها شخصیت‌های حقوقی مستقلی هستند که از بستر اپراتور‌های تلفن همراه برای ارائه خدمات و نظارت‌هایی که بر آن‌ها انجام می‌شود، استفاده می‌کنند؛ نظارت از راه دور و مجوز‌هایی که وزارت ارتباطات داده و متولی آن سازمان تنظیم مقررات است.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم چه گذشت؟

بررسی کارشناسانه آثار جام جم موجب دلگرمی برنامه سازان می‌شود

اعلام پخش دعای عرفه از شبکه‌های مختلف سیما

0 نظر

ارسال نظر

capcha